17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DEV ATATÜRK PORTRESİ YAPTILAR
Tarih: 29/10/2018
Kaynak: Kent Haber
DEV ATATÜRK PORTRESİ YAPTILAR
Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri, Cumhuriyetin kuruluşunun 95. yılı dolayısıyla, Oasis AVM içerisinde 5 metre uzunluğunda 3 metre genişliğinde bir Atatürk portresi çizdi. Portre AVM içerisine asıldı.

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi’nde de çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Dün başlayan programda çocuklar zumba, kukla tiyatrosu, eğitmenler eşliğinde çeşitli atölyeler ve sahne gösterileri ile doyasıya eğlendi. AVM içerisinde ayrıca el emeği ile hazırlanan birbirinden özgün ve çeşitli tasarım ürünlerinin sergilendiği Tasarım Pazarı kuruldu.

29 Ekim Pazartesi günü okul bandosunun performansı ile başlayan programda üniversite öğrencileri dev bir Atatürk portresi yaptı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğrencileri 5 metre uzunluğunda 3 metre genişliğinde Atatürk portresi çizdi. Öğrencilerin canlı performansını AVM ziyaretçileri de ilgiyle takip etti. Etkinlikte vatandaşlara Türk bayrakları dağıtıldı.

Etkinlik hakkında Kent Haber’e konuşan fakültenin Resim Bölümü Başkanı Doç. Musa Köksal, “Öncelikle bugünü bize armağan eden yüce Atamıza saygılarımızı, sevgilerimizi, minnetlerimizi sunuyoruz. Halkımızın öğrencilerimizin performansına ilgi göstermeleri bizi ayrıca memnun etti. Amacımız gençlere bugünü anımsatmak, bugünün önemini hissettirmek. Çocukların ilgisi bize ayrıca heyecan veriyor. Çok gurur duyuyoruz, mutluyuz” diye konuştu.

Yaklaşık 2 saatte tamamlanan portre, AVM içerisine asıldı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30