17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP'LİLER CUMHURİYET BALOSUNDA BULUŞTU
Tarih: 29/10/2018
Kaynak: Kent Haber
CHP'LİLER CUMHURİYET BALOSUNDA BULUŞTU
Bodrum CHP İlçe Örgütü her 29 Ekim’de olduğu gibi Cumhuriyet ve Dayanışma yemeği düzenledi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte CHP Bodrum Kadın ve CHP Gençlik Kolları’nın ev sahipliğinde, Konacık Herodot Kültür Merkezi'nde gerçekleşen yemeğe büyük bir ilgi vardı. Bin kişi için hazırlanmış olan salonda bazı partililer ayakta kalınca ek sandalyeler getirildi. Partililerin Cumhuriyet ve Dayanışma yemeğine titizlikle hazırlandığı ve büyük emek harcandıkları dikkat çekti.

Cumhuriyet ve Dayanışma yemeğine Ankara Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin ve Suat Özcan, Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri, Bodrum’da faaliyet gösteren STK Temsilcileri ve CHP üyeleri katıldı.

Gecenin başlangıcında Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte Cumhuriyet’in kuruluşunda emeği geçenler, kurtuluş savaşımızda ve demokrasi yolundaki şehit olanlar için saygı duruşunda bulunulduktan sonra, büyük bir coşku ile hep birlikte İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Cumhuriyetin Kuruluş öyküsünün anlatıldığı bir slayt gösterimi gerçekleştirildi.

Cumhuriyet ve Dayanışma yemeğinin ev sahipliğini yapan CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan yaptığı açılış konuşmasına geçtiğimiz günlerde, Tunceli’de donarak şehit olan iki askerimize rahmet dileyerek başlayarak şöyle konuştu;

“Öncelikle donarak şehit olan iki askerimize rahmet diliyorum. Bunun tek sorumlusu devletin en üst kademesidir ve onunla mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Akyarlar’dan Mazı’ya kadar herkesi desteğe bekliyorum. Dün dünde kaldı, küslük kabul etmiyorum. Mücadele alanını geniş tutmalıyız, mücadelemiz kendi kendimizle değil. 31 Mart’ta seçime girecek olan sekiz belediye başkan aday adayımla da gurur duyuyorum. Hepsinin bu görevi layığı ile yapacaklarını biliyorum. Bunca yoğun işleri arasında Bodrum’a gelerek bize güç veren, umut veren Genel Başkan yardımcımız Yıldırım Kaya’ya da teşekkür ediyorum. Aday adaylarımızdan hangisi ile yola devam edersek edelim, Bodrum’da CHP bayrağı dalgalanacaktır. Bunu başaracak olanlar da CHP’li yurtseverlerdir” dedi.

Konuşmasını tamamlayan Başkan Halil Karahan, Bodrum belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunan isimleri sahneye davet etti. Başkan aday adayları ile birlikte Ankara Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, CHP Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin ve Suat Özcan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, CHP İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP kadın ve Gençlik Kolları hep birlikte gazetecilere birlik ve beraberlik mesajı içeren pozu verdiler.

ADAY ADAYLARI GELİP BENDEN MÜSADE İSTEDİLER!..

Halil Karahan’ın konuşmasının ardından söz alan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise yine çok ilginç ifadeler içeren bir konuşma yaptı. Başkan Kocadon “Bodrum’da CHP’den Belediye başkanı olma şerefini bana vermiş olmanızdan dolayı teşekkür ediyorum” sözleri ile başladığı konuşmasına şu sözlerle devam etti;

“Öncelikle bu salonu bu kadar güzel hazırlayan ilçe başkanım Halil Karahan’a teşekkür ediyorum. Buradaki pozitif enerji dalga dalga Anadolu’ya yayılacak. İnananlar asla kaybetmez. İnancımız ve dik duruşumuz var. Ülkemin en güzel kaleleri bizim. Yeni kaleler keşfetmemizin startını buradan veriyoruz. Güzel günler bizi bekliyor. Siz de görüyorsunuz gidip gidip geliyorum. Eğilmiyorum, eğilmeyeceğim. 7 kere 10 kere düşsem de eğilmeyeceğim. Rahat uyuyun. Sizlerin içinden çıkan bir değer olarak 86 yaşındaki annemi üzmek gibi bir lüksüm yok.

Kendi meclisimden çıkan aday adaylarına saygı duyuyorum. Her biri aday adayı olmadan önce gelip müsaade istediler. Bu bir siyasi etik anlamına gelir. Siyasi etik kurallarına uymak lazım, yoksa birbirimize düşeriz. Kim seçilirse seçilsin malımla, canımla, paramla onun yanındayım. Omuzlarımda sizlerin sorumluluğu var. Onun için birlik olacağız. Bodrum’u tüm Türkiye’ye örnek göstereceğiz” dedi.

Daha sonra söz alan CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, kısaca Cumhuriyetin kuruluş öyküsünü katılımcılar ile paylaştı.

CHP İlçe Örgütünün yemeğine katılmak için Bodrum'a gelen ve ilçe yönetimi, Bodrum belediye Başkanlığı ile meclis üyeliği için aday adaylığını açıklayan partililerle görüşmeler gerçekleştiren Ankara Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya da söz alarak önce Türkiye’nin siyasi gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

Cumhuriyet ve Dayanışma Yemeği gece boyunca Aykoç Band grubunun şarkılar-danslar ve oyunlar ile geç saatlere kadar devam etti.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
ahmet talimoğluaa
02/11/2018
imar barışı
imar barışına başvurup portatif hafif malzemeyle yapılan kaçaklarınyasal hale getirenler..şimdi nasılsa kaçağı meşrulaştırdık deyip hafif malzemeyi söküp daha üyük ve devasa ilaveler tadilatlar yapmaktalar...bakınız t.reis gmk blv.marina karşısı bim market yanındaki otel....uyuma imar servisi....
ahmet talimoğlu
01/11/2018
uyan imar servisi müdüranım
turgutreis turgut özal bulvarında halen 24 saat çalışılıp yapılan kaçak inşaatlar var...uyuma müdüranım...içişlerine gönderildi hakkındaki şikayetler...
onur
29/10/2018
yeter gare
maaşları ödeen maaşları.. maşalah herkes aday.. sanırzın bodrum güllük gülüstanlık..
Nefise
29/10/2018
keyif
Ne zaman başınız sıkışsa Atatürk'e sığındınız. Çalışmayıp hep sarhoş gezdiniz. Atatürk olsa sizi sopayla kovalardı buralardan. Nedir Bodrum'un hali böyle??
Murad Kara
29/10/2018
Geçti o günler
Birinci perde:Yerel Seçimi genel seçim havasına sokmak..

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30