17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ÇYDD’DEN GELENEKSEL CUMHURİYET YEMEĞİ
Tarih: 29/10/2018
Kaynak: Kent Haber
ÇYDD’DEN GELENEKSEL CUMHURİYET YEMEĞİ
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi, geleneksel hale gelen “Cumhuriyet Yemeği” gerçekleştirdi.

Sakarya Zaferi’nin ardından Türk askerine minnet ve şükran yemeği olarak sunulan kuru fasulye pilav, o günleri yad etmek adına 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95’inci yılında Bodrum halkına sunuldu. Cevat Şakir Caddesi'ndeki dernek binası önünde organize edilen ve yüzlerce kişinin katıldığı etkinlikte ÇYDD’li gençler Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata’ya Cevabı’nı hep bir ağızdan okudu. Etkinliğe çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.

ÇYDD Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Meltem Ulusoy, etkinlik hakkında Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu yemek bizim şubemizin bir gelenekseli oldu. Sakarya Zaferi’nden sonra Türk askerine minnet ve teşekkür yemeği olarak sunulan kuru fasulye pilavdan oluşan bir menüdür. Hem bu anıları canlı tutmak, hem de Cumhuriyetin ne büyük bedeller ödenerek kazanıldığını paylaşmak adına bu yemeği her yıl yapıyoruz. Yemeğimize Bodrum Belediyesi destekleri, Kısmet Lokantası’nın katkılarıyla gerçekleştirildi" dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30