17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
YILDIRIM KAYA CHP İÇİN ÖNSEÇİM SİNYALİ VERDİ
Tarih: 28/10/2018
Kaynak: Kent Haber
YILDIRIM KAYA CHP İÇİN ÖNSEÇİM SİNYALİ VERDİ
Ankara Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, yoğun bir program çerçevesinde Bodrum’a geldi. Kaya “Bugün, 'tek adam'ın peşine takılıp, Cumhuriyet devrimleriyle hesaplaşmayı önüne koyanlar bilsinler ki, Cumhuriyet değerlerini her koşulda koruyacak devrimciler var. Biz varız! Bizler yeni devrimlere yelken açanlarız” dedi.

27 Ekim Cumartesi akşamı Bodrum’a gelen ve gelir gelmez de İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu ile bir araya gelen Yıldırım, 28 Ekim sabah saatlerinde de CHP İlçe Başkanlığında bir basın toplantısı düzenledi.

Partililer, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodrum Belediye başkan aday adaylarının da hazır bulunduğu basın toplantısında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya “Mustafa Kemal Atatürk, hayallerini gerçekleştiren büyük bir devrimcidir. Emperyalizme karşı kazandığı zaferleri, en büyük hayali olan Cumhuriyeti kurarak gerçekleştirmiştir” dedi.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, davetlerini kırmayarak Bodrum’a geldiği için teşekkür ederek sözü CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya’ya bıraktı.

Konuşmasının başında genel siyaset üzerinde değerlendirmeler yapan ve iktidar partisini eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya “Yerel yöneticileri partililer ve halk belirleyecek. Türkiye’de Bodrum gibi beyaza bürünecek” dedi.

Bodrum’da partililer ile buluşmasında yerel seçimler ile ilgili oldukça iddialı ifadeler kullanan ve özellikle Ege bölgesinde çok büyük bir hamle gerçekleştirileceğini belirten Kaya “Bodrum’un beyazlığı Türkiye’ye de bürünecek. Sadece Bodrum ve Muğla ile yetinmeyeceğiz. Muğla’ya kardeş olabilmesi için Manisa, Balıkesir, Bursa’yı, Antalya’yı da alarak yolumuza devam edeceğiz. Uşak’ı alacağız, ‘Anadolu Kaplanları’ diye isimlendirdiğimiz, ama bu kaplanların can çekiştiği Denizli’yi de alacağız. Bunu önce partililerimizin iradesiyle ve sonra da bunu halkın iradesi ile gerçekleştireceğiz” dedi.

YEREL YÖNETİCİLERİ PARTİLİLER, ÜYELER BELİRLEYECEK

“Bizler birileri gibi sırça saraylarda oturup kimin belediye başkanı, kimin meclis üyesi olacağını belirleyenlerden değiliz” diyerek sözlerini sürdüren Kaya “Bizler Bodrum’da kimin çok daha iyi Belediye Başkanlığı yapacağını bilemeyiz. Buradaki partililerimiz buna karar verecekler. Bizim genel merkez yöneticileri olarak görevimiz de bu kararların altına imza atmak olacaktır. Kararı biz değil, buradaki partililerimiz, üyelerimiz verecektir. Biz kimin belediye başkanı olacağına bakmıyoruz. Bir halkın belediyeciliği var, bir de sarayın belediyeciliği var. Sarayın belediyeciliğini kabul edenler gidip sarayın kapısına kapıkulu olsunlar, halkın belediyeciliğini hayata geçirmek isteyenler de halk ile kol kola girecekler ve halka hizmet vermeye devam edecekler” dedi.

Yıldırım Kaya 2019 Yerel Yönetim Seçimlerinde Bodrum’dan da yüzde 65 değil, yüzde 75 oranında oy beklediğini de sözlerine ekledi.

BAŞKAN KOCADON; PARTİM BANA NE GÖREV VERİRSE ONU YAPARIM

Toplantıda söz alan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da Bodrum ve Muğla’nın CHP’nin kalesi olduğunu ve Anadolu halkına da umut verdiğini kaydederek “Seçim süreci başladı. Aday gösterilmek seçim kazanmak anlamına gelmiyor. Bu nedenle seçim sürecinde bütün aday adaylarının çok dikkatli söylemlerde bulunması gerekmektedir. CHP iç çatışmalar ile enerjisini boşa harcıyor, sonra da seçim sırasında enerjisi kalmıyor. Bu işler nasip, kısmet işidir. Aday gösterilirsin sandıktan çıkamayabilirsin. Bu nedenle hedefimizin sadece kazanmak olması gerekmektedir” dedi. Başkan Kocadon sözlerini “Aday gösterilmezsem karalar bağlayacak halim yok, daha öncesinde olduğu gibi, partim bana ne görev verirse onu yaparım” ifadeleri ile tamamladı.

Öte yandan Yıldırım Kaya, Bodrum’da yaşamını sürdüren ve son dönemdeki sert köşe yazıları ile dikkatleri üzerinde toplayan Mustafa Gündoğ ve Ünal Seyhan’ın CHP’ye üyeliklerini gerçekleştirerek, rozetlerini de kendi eli ile taktı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Burak KadıoĞ£lu
29/10/2018
Tek Adammı ?
Tek adam eleştirisine katılmiyorum.9 seçim 3 referandum kaybeden ve hatta bir defa da yanlış adres bildirimi nedeni(Bu bile medeni ülkelerde istifa nedeni ) ile oy kullanamayan Kılıcdaroglu başarısiz ve dirayetsiz tek adama iyi bir örnektir.
ahmet talimoğlu
29/10/2018
imar servisi
imar servisinde dönen dolaplarla ilgili adaylar ne düşünüyorlar açıkça ifade etmeliler..imar müdürü hanımefendi ve meşhur şehir planlamacısı hanımefendi...bir süre önce kesinlikle olmaz deyip ruhsat verilemez imara aykırıdır dedikleri denize sıfır arsaya inşaaylar yapılmakta...bu nası oldu araştırılmalıdır...ayrıca onlarca örneği var yarımadada...imar servisinde kötü kokular var....
Ayşegül Fırat
29/10/2018
Komedi
Önüne gelen belediye başkan aday adayı olmuş, önüne gelen meclis üyesi aday adayı olmuş.Bodrum'un sorunlarından bi-haberler.. Belediye'nin ne kadar borcu var? Nasıl yönetilmeli ? Hiçbiri birşey bilmiyor. Tipik Chp zihniyeti .. Ben aday olayımda nasıl olsa seçerler.. Bodrum'da yönetilir eskiden nasıl yönetiliyorsa diye düşünüyorlar. Allah sonumuzu hayır getirsin. Bir tek şey biliyorum. Bodrum'un 10 senesini heba ettiler. Onümüzdeki 5 sene de karmaşayla geçmez inşallah.Yazık ettiler Bodrum'a....Belediyecilik böyle mi olur yahu???

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30