17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SAVUNMA BAKANI AKAR'I İSTİFAYA DAVET ETTİ
Tarih: 28/10/2018
Kaynak: Kent Haber
SAVUNMA BAKANI AKAR'I İSTİFAYA DAVET ETTİ
Yoğun bir program çerçevesinde Bodrum’a gelen Ankara Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Bodrum İlçe Örgütünün düzenlediği Cumhuriyet Balosuna katılacak. Bodrum İlçe Başkanlığında düzenlenen basın toplantısı sırasında gazetecilerin gündeme dair sorularını da yanıtlayan Kaya, andımızı kaldırmaya kimsenin gücü yetmeyeceğini ifade ederken, Savunma Bakanını da istifaya davet etti.

Andımız ile ilgili olarak yoğun tartışmaların yaşandığını, CHP yönetiminin ve özellikle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da yeterince muhalefet yapamadığı yönünde eleştirilerin olduğu yönündeki soruya oldukça dikkat çeken bir şekilde yanıt veren Yıldırım Kaya “Özellikle havuz medyası zayıf muhalefet yapıyor şeklinde bir algı yaratmaya çalışıyor. Bizim muhalefetimiz ve mücadelemiz açık ve nettir. Cumhuriyet devrimlerini korumak, geliştirmek ve yaşatmak bizim boynumuzun borcudur. Bizim Atatürk’e, İsmet İnönü’ye, Bülent Ecevit’e, Cumhuriyeti kuranlara ve şehitlerimize olan sözümüz budur. Dolayısı ile her kim bu cumhuriyetin değerleri ve devrimleri ile oynamaya kalkar, cumhuriyeti geri götürmeye çalışırsa karşılarında herkesten önce Cumhuriyet Halk Partisini, cumhuriyetçi kadınları gençleri ve devrimcileri göreceklerdir. Biz bu ülkede hak, hukuk ve adalet için 25 gün boyunca yürüdük. Kim ki adaleti ve yargı kararlarını yok etmek ister, onun karşısında da bizler varız” dedi.

SAVUNMA BAKANI DERHAL GÖREVİ BIRAKMALIDIR

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, önceki gün soğuktan donarak şehit olan iki askerimiz ile ilgili bir soru üzerine de Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ı istifaya davet ederek şunları söyledi;

“Sarıkamış’ta emperyalizme karşı bir mücadele verildi. Sarıkamış şehitleri ya istiklal, ya ölüm diyerek ölüme yürüdüler. Ama bugün kaçak saraylarında bin yüz odasında oturup, saltanat sürenler şunu bilsin ki; Genelkurmay Başkanlığı yapmış ve şimdi de Savunma Bakanı olan, askerlik bilgisi ve deneyimi olan bir kişi bugün görevinden istifa etmelidir.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Milli Savunma Bakanının bu vebalin altından kalkamayacağını ve hesabını da mutlaka vermesi gerektiğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30