17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERLE YEMEKLER YAPTILAR
Tarih: 27/10/2018
Kaynak: Kent Haber
COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLERLE YEMEKLER YAPTILAR
Bodrum'da düzenlenen Coğrafi İşaretli Ürünlerle “Minik Şefler Festivali” birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.

Ortakent-Yahşi Mahallesinde düzenlenen ve minik şeflerin hünerlerini gösterdiği festivalin ilk gününde yörelerin ürünlerinden oluşan yemekler yapıldı. Festival nedeniyle değişik yörelerden bir araya gelen minik şeflere özel olarak hazırlanan mutfak tezgahlarının başına geçen çocukların kimi malzemeleri doğradı, kimi hamurunu yoğurdu, kimi ise ocak başında pişirme işlemini uyguladı.

Festivale Hakkari, Yalova, Gaziantep, Kocaeli, Diyarbakır, Mersin, Eskişehir ve ev sahibi Muğla’da ki 10 okuldan 300 çocuk katıldı. Kültürel zenginliklerimizin yerinde tanıtıldığı festival, yöresel lezzetler ve çeşitli etkinliklerle adeta bir şölene dönüştü.

Etkinlik hakkında açıklama yapan Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Gülşen Coşanöz şunları söyledi:

“Türkiye’nin pek çok köşesinden çocuklarımız geldi. Doğu ile Batıyı bütünleştirdik, Kuzey ile Güneyi bütünleştirdik, bütün çocukları buraya topladık. Bütün öğrencilerimiz gelirken yanlarında kendi yörelerinin coğrafi işaretle tescillenmiş ürünlerini veya tescillenmeye değer olan ürünlerini getirdiler. Burada amacımız, esas ana projemiz coğrafi işaretli ürünlerin turizme kazandırılması. Bizlere destek veren Muğla Valiliğine ve Bodrum Kaymakamlığına çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen festival üç gün sürecek.Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30