17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
90’IN ÜZERİNDE ÖZEL LEZZETİN TARİFİNİ YAZDI
Tarih: 27/10/2018
Kaynak: Kent Haber
90’IN ÜZERİNDE ÖZEL LEZZETİN TARİFİNİ YAZDI
Yurtiçi ve yurtdışında Türk Yemekleri dersi veren Özlem Warren, 90’nın üzerinde yemek tarifini yazdığı “Ozlem’s Turkish Table” isimli kitabını Bodrumlular için imzaladı.

10 seneyi aşkın süredir Amerika, İngiltere, Ürdün ve Türkiye’de üniversitelerin daveti üzerine Türk yemekleri dersi veren Özlem Warren, Oasis Toplantı Salonu’nda “Ozlem’s Turkish Table, Recipes from My Homeland” adlı kitabını imzaladı. Aile büyüklerinden ve araştırmaları sonucu öğrendiği yemek tariflerini kitabında toplayan Warren, hem klasik Türk yemekleri hem de güney mutfağına özel olarak odaklandığı kitapta özellikle Antakya yöresinin lezzetlerine ayrı bir yer ayırmış.

Özlem Warren etkinlikte hem İngilizce, hem de Türkçe olarak kitabının sunumunu yaptı. Kitabı hakkında Kent Haber’e konuşan Warren, şunları dile getirdi:

“Bu benim ilk kitabım. Ben Antakyalıyım. Kitabımda güney mutfağına ait mezeler, tencere yemekleri, zeytinyağlılar, çörek, börek, etli ekmek gibi yemeklerin tarifi var. 90’nın üzerinde yemeğin tarifi var. Özellikle evde yapılabilir yemekler olmasına dikkat ettim. Güney mutfağında nar ekşisi, zeytinyağı, biber salçası ağırlıklı. Ben de sağlıklı mutfağımızı bu kitapta anlatmak istedim. Bugün aramızda yabancı misafirlerimiz de var. Mutfağımızı tanıtmak adına çok güzel bir şey. Benim de amacım mutfağımızı yurtdışında tanıtmak” dedi.

Özlem Warren, yurtdışında Türk mutfağına özel bir ilginin olduğunu ifade ederek, yabancıların Türk mutfağını sürekli övdüğünü ifade edtti.

Türk mutfağından bazı lezzetlerin de katılımcılara ikram edildiği etkinlik yaklaşık 3 saat sürdü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30