17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KARTANESİ’NDE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI
Tarih: 27/10/2018
Kaynak: Kent Haber
KARTANESİ’NDE CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMASI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kartanesi Eğitim Kurumları’nda düzenlenen iki ayrı etkinlikle kutlandı.

Etkinliklerden ilki olan Türk Günü’nde ülkenin yedi bölgesine özgü yiyecekler, kıyafetler okul içerisinde sergilendi. Miniklerin öğretmenleri, ülkemizin bölgelerine özgü halkoyunları gösterileri sundular. Etkinlik alanı, Atatürk fotoğrafları ve Türk bayrakları ile süslenirken, öğrenciler ve öğretmenleri günün anlam ve önemine uygun olarak kırmızı beyaz kıyafetler giydiler.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen ikinci etkinlik ise Cumhuriyet Balosu oldu. Baloda öğrenciler gösteriler sunup şiirler okudu, şarkılar söyledi.

Kartanesi Eğitim Kurumları kurucusu Elvan Bilgin, Kent Haber’e yaptığı açıklamada Cumhuriyet Bayramını büyük bir coşkuyla kutladıklarına işaret ederek şöyle dedi:

“Biz bu hafta 2 ayrı etkinlik yaptık. İlk olarak Türkiye’nin 7 bölgesine özgü ürünlerin sergilendiği stantlar kurduk. Velilerimiz, bu bölgelere özgü yiyecekler ve kıyafetler getirdi. Onları okulumuz içerisinde öğrencilerimize sunduk. Öğretmenlerimiz yöresel kıyafetlerimizi giydiler, oyunlar oynadılar. Bugün de kreş bölümümüzün oyun salonunda bütün yaş gruplarımızla, yani 0’dan 6 yaşa kadar tüm öğrencilerimizle Cumhuriyetimizin 95’inci yılının kutlamalarını yaptık. Anasınıflarımız Atatürk ile ilgili hazırladığımız oyunları oynadılar. Şarkılar söylediler, şiirler okudular. Hep birlikte dans ettiler. Bugün öğrencilerimiz ve bizler kırmızı beyaz giyindik. Bu hafta Kartanesi ailesi olarak büyük bir coşkuyla Cumhuriyet Bayramı ve Türk Günü’nü kutladık” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30