17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DOĞAN’DAN RES, KÜLLİYE VE ASPAT AÇIKLAMASI
Tarih: 26/10/2018
Kaynak: Kent Haber
DOĞAN’DAN RES, KÜLLİYE VE ASPAT AÇIKLAMASI
Türkiye Mimarlar ve Mühendisler Odalar Birliği (TMMOB) Bodrum İlçe Koordinasyon Kurulu(İKK) Genel Sekreteri Şahabettin Doğan, Yalıkavak Mahallesi’ndeki Rüzgar Elektrik Santralleri (RES), Aspat Koyu’nda yürütülen inşaat çalışması ve Camel Beach’deki Külliye yapımı ile ilgili açılan davalarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Şahabettin Doğan TMMOB Bodrum İKK’nun Bodrum Kalesi ile ilgili açtığı dava dışında, bölgeyi ilgilendiren bazı projelerle ilgili de davalar açtığını söyledi. Doğan basına yaptığı açıklamada, oda olarak açtıkları davalarla ilgili şu bilgileri verdi:

"Yalıkavak Geriş’te bulunan Rüzgar Enerji Santralleri için mahkeme yıkım kararı vermişti. Belediye, yıkım işlemini mevcut yapıda enerji olması nedeni gerçekleştiremediğini söylemiştir. Ancak bu, gerçek uygulamaya son verilmesi anlamına gelmez. Yerel yönetimlerin Bodrum kamuoyunu bilgilendirmesini bekliyoruz. Ne aşamadayız. Sonrasında ne oldu? enerjinin kesilmesinin sağlanması nasıl olacak? O dava açıldı, orada kalmayacak.

Camel Beach koyu sırtlarında geçtiğimiz yıllarda yapılmak istenen külliye için, açtığımız dava süreci de devam etmektedir. Daha önce sökülen tabelalar, şimdi yine farklı bir yapı şeklinde yenilenerek tekrar asılmış ve aynı yerde hareketlenme başlamıştır. Biz olaya dini boyutu olarak değil, yapısal boyutu olarak bakıyor ve o boyutta bir yapıya ihtiyaç var mıdır diyoruz. Bu işi yaparken geçirdikleri süreçler hukuki olarak doğru mudur? Mahkeme sürecine Diyanet İşleri de müdahil oldu. Ancak, sundukları raporda sıkıntı var. İtirazımızı yapacağız.

Aspat Koyu’nda özel bir firma tarafından yapılmakta olan inşaat ile ilgili de dava açtık. O bölgenin doğal ve arkeolojik yapısını tüm Bodrum biliyor. Şu anda o dava da mahkeme sürecinde olduğu için fazla açıklama yapmak istemiyorum ama kazanacağımıza inanıyorum. Bizler, hala bağımsız mahkemelerimiz olduğuna inanıyor ve doğru kararlar verileceğine inanıyoruz” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30