17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE TIR'I BODRUM'A GELDİ
Tarih: 26/10/2018
Kaynak: Kent Haber
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE TIR'I BODRUM'A GELDİ
Uyuşturucu madde kullanımının zararlarını anlatan İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne ait olan Narkotik Eğitim TIR’ı Bodrum’a geldi.

Bodrum Belediye Meydanı'na park eden İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün uyuşturucuyla mücadele kapsamında tasarladığı "Narkotik Eğitim TIR’ı, Bodrumluları uyuşturucunun zararları hakkında bilgilendiriyor. Bu anlamlı farkındalık eğitimi için Türkiye’de çeşitli il ve ilçeleri dolaşan TIR'ı Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, kurum amirleri ile vatandaşlar ve Bodrum Genelinden yaklaşık 3 bin 250 lise öğrencisi gezdi.

TIR içerisinde özel olarak oluşturulan 40 metrekarelik eğitim salonundaki 12 dokunmatik ekranda, uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkileri anlatılıyor. TIR’da görevli narkotik uzmanı polisler, uyuşturucuyla mücadele ve korunma yolları gibi konularda bilgi almak için gelen öğrencilere ve vatandaşlara uyuşturucunun zararları hakkında bilgi verdi. Narkotik Eğitim TIR’ı, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

Bodrum Kom Amiri Barbaros Ünlü, Tır'ın gelmesindeki amacı şu sözler ile ifade etti:

"Tır'ımızın gelmesindeki amaç, lise çağındaki öğrencilerin uyuşturucu madde ile ilgili olarak insan vücudundaki yaratmış olduğu tehlikeleri ve sosyal çevrelerindeki olumsuzlukları anlatmak. İnsan vücudundaki zararları anlatmak, uyuşturucu madde kullanan insanların vücudunda yarattığı izleri, uyuşturucunun neden tehlikeli olduğu, sosyal çevresindeki ilişkilerin uyuşturucuya bağlı olarak nasıl değişkenlik gösterdiğini anlatmak için güzel bir simülasyon merkezi. Öğrenciler buraya geldiklerinde burada uyuşturucunun insan üzerindeki yapmış olduğu zararlı etkileri, dış çevrelerindeki uyuşturucu kullanan insanların nasıl değişkenlik gösterdiğini, uyuşturucunun insan vücudu üzerindeki etkilerinive düşünce yapısındaki değişiklikleri görüyorlar."

TIR'ın dün Bodrum'a geldiğini söyleyen Ünlü, "Bodrum'daki çeşitli liselerden öğrenciler gelip burada eğitim aldı. Bugün akşam saat 18:00'e kadar burada faaliyet gösterip daha sonra başka illlere ve ilçelere gidecek. Çünkü bu tırın amacı lise çağındaki öğrencilere uyuşturucu konusunda önemli maddelerin ve yarattığı etkilerin neler olduğunu teker teker göstermek" dedi.

TIR'ı ziyaret eden ve çalışmaları hakkında bilgi alan Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise şunları söyledi:

"Bildiğiniz gibi bağımlılıkla mücadele konusunda biz burada tüm kurumlarımız ile birlikte faaliyet yapıyoruz. Daha önce bağımlılık ile ilgili çalıştay da yapmıştık. Gelecek nesillerimizi bağımlılıktan ve kötü alışkanlıklardan kurtarmak için çeşitli faaliyetler yapmak durumundayız. Önceliğimiz okullar olmak üzere sağlık ve kolluk birimlerimiz bu konuda mücadele veriyoruz. Bu TIR da çocuklarımızı bilinçlendirme anlamında önemli bir imkan sağlıyor. Milli eğitim müdürlüğümüz ile koordine ettik. Çocuklarımız iki gündür burayı geziyor. Ama tabi bu mücadele süreklilik isteyen bir iş. Mücadelemiz devam edecek. Tüm birimlerimiz ile birlikte çocuklarımız korumak adına ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

TIR’ın yarın İstanbul'a gideceği öğrenildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30