17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KÜDÜR'DE 5 HEKTAR ALAN KÜL OLDU
Tarih: 26/10/2018
Kaynak: Kent Haber
KÜDÜR'DE 5 HEKTAR ALAN KÜL OLDU
Küdür Yarımadasında otluk ve makilik alanda yangın çıkan yangında 5 hektar alan kül oldu.

Alınan bilgiye göre, Yalıkavak Mahallesi'nde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Küdür mevkii Paşa Limanı yakınlarında çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle bir anda büyüdü. Yerleşim yerlerine de yakın bir noktada çıkan yangına Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum Grup Amirliği ve Bodrum Orman İşletme Şefliği ekipleri müdahale etti.

112 Acil Sağlık ekipleri ve polis ekipleri olumsuz bir duruma karşı bölgede hazır beklerken, yangın bölgesine giden yollar trafiğe kapatıldı. Muğla 911 Arama Kurtarma ekipleri de yangına müdahale eden itfaiye erlerine yardım etti.

Ekiplerin yangın söndürme çalışmalarına, Yalıkavak açıklarında demirli teknelerin kaptanları destek verdi. Lüks teknelerin projektörlerini açan kaptanlar, bölgeyi aydınlatarak ekiplerin çalışmalarını daha kolay yürütmelerini sağladı.

Yaklaşık 2 saatte kontrol altına alınabilen yangında 5 hektarlık makilik ve otluk alan kül oldu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Mehmet Can
26/10/2018
Define Avcıları
Buradan güvenlik kuvvetlerimizi uyarmak istiyorum. Küdür Yarımadasına amatör balık avcılığına gidiyorum. Defineciler her yeri delik deşik etmişler. Yani define arıyorlar. O yüzden kendilerine çalışma alanı yaratmak için bu alanları yakıyorlar. Güvenlik güçlerimiz yol üzerindeki kameraları incelerlerse bu işten yakalanmış kişilerin araçlarının o bölgede gidip geldiğini görebilirler.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30