17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
HERODOT’TA TÜRKÜ ZİYAFETİ
Tarih: 25/10/2018
Kaynak: Kent Haber
HERODOT’TA TÜRKÜ ZİYAFETİ
Turgutreis Türk Halk Müziği Korosu’nun Herodot Kültür Merkezi’nde verdiği konsere ilgi yoğun oldu.

Sedat Hazar yönetiminde sahneye çıkan koro, “Keklik Gibi Kanadımı Süzmedim”, “Şu Karşı Yaylada Göç Katar Katar”, “Sen Küçüksün Ölemezsin”, “Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı”, “İzmir’in Kavakları” gibi sevilen Türküleri seslendirdi. Salonu dolduran çok sayıda müziksever korunun söylediği Türkülere zaman zaman eşlik etti.

Konser öncesinde bir konuşma yapan Turgutreis Türk Halk Müziği Korosu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yücegönül, konsere çok kısa bir sürede hazırlandıklarını ifade ederek, “Bu akşam ülkemizin çeşitli yörelerine ait Türkülerinden oluşan bir repertuvar hazırladık. Bir de Azerbaycan, Rumeli ve Kerkük Türkülerine de yer verdik. Yelpazeyi mümkün olduğunca geniş tutmaya çalıştık” dedi.

Türk Halk Müziği alanında bir boşluk olduğunu ve koro şefi Sedat Hazar’ın birikimlerinden yararlanmak istediklerini ifade eden Yücegönül, “Bu kısa sürede mümkün olduğunca hazırlandık, huzurunuza geldik. Hatalarımız olursa af ola. Biz yola çıktığımızda Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon bizi yüreklendirdi, cesaretlendirdi. Kendisine ve Bodrum Belediyesine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Koronun performansı, izleyenlerin beğenisini kazandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30