17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
AYHAN ONGUN’A HEMŞERİLERİNDEN TAM DESTEK
Tarih: 25/10/2018
Kaynak: Kent Haber
AYHAN ONGUN’A HEMŞERİLERİNDEN TAM DESTEK
Bodrum Belediye Meclis Üyeliği için CHP'den aday adayı olan Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’u ziyaret eden Adanalı hemşerileri, destek sözü verdi.

10 yıldır Bodrum’da yaşayan, öğretmen kökenli, işletme mezunu Ayhan Ongun, düzenli yazdığı köşe yazıları, siyasi yorumları ve Kent TV'de yaptığı programlarla tanınıyor.

Bodrum Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği de yapan, altı yıldır Bodrum Küçük Millet Meclisi girişimcisi olarak aylık toplantılar düzenleyen, Bodrum Adanalılar Derneği'nin de kurulduğu günden bu yana başkanlığını yürüten Ayhan Ongun’un yayımlanmış 3 kitabı bulunuyor.

Bodrum Kent TV’de yaptığı Açık Görüş programlarındaki tarafsız ve objektif tavrı, titiz ve yansız yayıncılığıyla Bodrumluların beğenisini kazanan Ongun, tüm sosyal aktivitelerin içinde yer aldığı gibi, CHP içerisinde de siyaset yapmayı sürdürdü. Adana'da bulunduğu yıllarda iki dönem İl Eğitim Sekreterliği yapan, Parti Meclisi üyeliğine ve kendi beldesine belediye başkan adaylığı da bulunan Ayhan Ongun, hemşerilerinin onayını da alarak Bodrum Belediye Meclisine aday adaylığını açıklamıştı.

Ziyaretine gelen hemşerileriyle durum değerlendirmesi yapan Ongun; niye böyle bir göreve talip olduğunu şu sözlerle anlattı.

“Yaşamım boyunca, öğrencilik yıllarından başlayarak hep örgütlü mücadelenin içerisinde yer aldım. 12 Eylül'de meslekten atılarak düşünce suçlusu olarak 5 yıl ceza aldım. Tüm mağdurlar gibi bir yandan yaşam mücadelesi verirken, diğer yandan demokrasi ve özgürlük mücadelesinden de geri durmadım. On yıldır yaşadığım Bodrum’da da elimden geldiğince sosyal ve siyasal yaşamın her alanında katkı vermeye gayret ettim. Şimdiye kadar var olan bilgi ve birikimimi yaşadığım şehrin yönetiminde meclis üyesi olarak kullanmak amacıyla bu göreve talip oldum. Kuşkusuz her zaman olduğu gibi tüm Bodrumlu dostlarımla birlikte, Bodrum'da yaşamayı tercih etmiş Anadolu’nun değişik yörelerinden gelerek Bodrum'a yerleşmiş hemşerilerimin destekleri benim için önemli” dedi.

Önümüzdeki günlerde geniş katılımlı bir yemekli toplantıda hemşerileriyle bir araya gelecek olan Ongun, "aday adayı olan tüm arkadaşlarıma da başarılar dilerim" dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30