17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM'DA SPORUN NABZINI 'SPORTRE' TUTACAK...
Tarih: 24/10/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM'DA SPORUN NABZINI 'SPORTRE' TUTACAK...
Bodrum'un yerel yayın yapan tek televizyonu Kent TV ekranlarında bir program daha yayın hayatına merhaba dedi.

Gazeteci-yazar Abdulkadir Sevindik'in hazırlayıp sunduğu 'Sportre' adlı programda, Bodrum'un spor gündemini oluşturan olaylar konuşuldu. Her hafta Salı günleri ekranlarda yerini alacak olan 'Sportre' saat 18:30–19:50 arasında canlı olarak yayınlanacak. Program aynı gün Ana Haber bülteninin hemen ardından tekrar ekrana gelecek.

Programın ilk bölümünün gündeminde 2. lig temsilcimiz Bodrumspor başta olmak üzere, Basketbol ve Hentbol konuşuldu. Levent Bulut'un her hafta yorumcu olarak yer alacağı programın ilk bölümünün konuğu ise Bodrum Basketbol S.K. Başkanı Yiğit Özmen oldu.

Yaklaşık 10 bin lisanslı sporcunun bulunduğu Bodrum'da, 70 spor kulübünün faaliyet gösterdiğine dikkat çeken Abdulkadir Sevindik, “Bu kulüplerimizin bünyesinde 3 bin kişi faal spor yapıyor. Programımızda, bu geniş yığının oluşturduğu yoğun spor gündemi her boyutuyla konuşulacak, tartışılacak. Başta kentin spor politikaları olmak üzere; tesislerimizi, kulüplerimizi, sporcularımızı, teknik insanları, sponsorları, kısaca spora dair herşeyi konuşacağız. Gündemi objektif yorumlarla yakalamaya, sonuç çıkarmaya ve sportif fayda yaratmaya çalışacağız” diyerek, programa katkı sağlayacağına inanan herkesin bilgi ve düşüncelerini 'Sportre' ekranlarından paylaşma çağrısı yaptı.

Programda futbol ve hentbol yorumlarıyla yer alacak olan Levent Bulut, “Bodrumspor'u yıllardır yakından takip ediyorum. 5-6 Yıl gibi kısa bir sürede çok iyi bir ivme yakalarak 2. lige kadar yükseldiler. Bu kadar kısa sürede bu başarıyı yakalamak önemli. Ben de buradan yapacağım yorumlarla yaşanacak olan yeni başarılara katkı koymak istiyorum” dedi. Eski bir henbolcü olan Bulut, “Hentbol sporunun içerisinde büyüdüm. Çok zor bir işi başararak Türkiye Kadınlar Süper Ligine yükselmeyi başaran Yalıkvakspor'u yakından takip ediyorum. Bir kasaba takımının en üst düzey ligde yer almasına elden gelen desteği vermek lazım” diyerek hem Yalıkavakspor'u, hem de henbol süper ligini analiz ederek değerlendirmelerde bulundu.

10. HAFTAYA KADAR SPONSOR KRİZİNİ AŞMAMIZ LAZIM...

Bodrum'un diğer süper lig temsilcisi Bodrum Basketbol S.K. Başkanı Yiğit Özmen ise ekonomik sıkıntılar nedeniyle lige 15 gün kala çok genç ve tecrübesiz bir takım kurabildiklerine dikkat çekerek, “Bu yıl genel seçimlerden ve son dönemde yaşanan ekonomik krizden dolayı çok zor bir süreç yaşadık. Tüm sponsorlarımız benzer gerekçelerle desteklerini çektiler. Malesef süper ligi sponsorsuz oynamaya başladık. 10. Haftaya kadar fistürümüz uygun. Bu süre içerisinde sponsor krizimizi aşmamız lazım. İhtiyacımız olan 700-800 bin lira sponsor desteği bulabilirsek, bu yıl süper ligde kalmayı başarabiliriz” dedi. Özmen, “Kentin siyasi ekonomik otoritelerinden destek bekliyoruz” dedi.

Zengin içeriği ve dinamik sunumuyla beğeni toplayan Sportre, yaklaşık 1 saat 40 dakika sürdü.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30