17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
REFİK ÜLGEN DE ADAY ADAYLIĞINI DUYURDU
Tarih: 22/10/2018
Kaynak: Kent Haber
REFİK ÜLGEN DE ADAY ADAYLIĞINI DUYURDU
CHP Bodrum’da 7 belediye başkan aday adayından biri olan Refik Ülgen de düzenlediği toplantıyla aday adaylığını duyurdu.

Bugün akşam üstü saatlerinde partinin çarşı binası önünde düzenlenen toplantıya İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da aralarında olduğu çok sayıda partili katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Halil Karahan, “10 gün önce çıktık bu yola. Bugün 7’inci adayımız da aday adaylığı açıklaması yapacak. Gerçekten de gurur verici bir tablo. Bütün aday adaylarımız pırıl pırıl. Hepsini Bodrum halkına emanet ediyoruz” dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise açık ve net şekilde Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına adaylığını açıkladığını ve Muğla’daki 13 ilçe belediye başkanından sadece kendisinin büyükşehire aday olduğunu hatırlatarak, “Muğla’ya büyük bir coşkuyla gittik. İşi olan arkadaşlarımız gelemedi. Hiç kimseyle en ufak bir derdim yok. Gelenden de Allah razı olsun, gelmeyenden de Allah razı olsun. Bizim için önemli olan Muğlamızda CHP’nin iktidarı” diye konuştu.

CHP'nin Bodrum'daki 7 aday adayından biri olan Refik Ülgen, ülkenin tüm kurumlarıyla zor zamanlardan geçtiğini ifade ederek sözlerine şöyle başladı:

“Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi yani partimiz, en direngen haliyle tüm olumsuzluklara rağmen dimdik ayakta ve mücadeleye devam etmektedir. Şahsım da; bu mücadelenin bir parçası olarak Cumhuriyet Halk Partisi örgütlülüğü içinde önümüzdeki yerel seçimde; görev verilmesi halinde bir nöbet değişimi olarak gördüğüm Bodrum Belediye Başkanlığına talip olduğumu ve bu çerçevede aday adaylığımı açıklamaktan onur duyuyorum. Bu göreve neden talip olduğumu en yalın haliyle ifade etmek istersem; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu şanlı Cumhuriyet Halk Partisinden belediye başkan adaylığı onuruna erişmek başlı başına yeterli bir sebep değil midir? Kaldı ki; Bodrum Belediye Başkanlığı, bütün CHP'li arkadaşlarımın CHP'ye gönül vermiş insanların büyük bir onur, aşk ve şevkle yapacağı görevdir. Görev verilirse Bodrum Belediye Başkanlığı nöbetini devralmaya hazır olduğumu huzurlarınızda açıklamak istiyorum.”

Belediye Başkanlığı adaylığının kesinleşmesi halinde detaylarını açıklayacağı projelerden bahseden Ülgen, en büyük hayalinin ise Bodrum'un bir festivaller kenti olmasını ve Oscar ödül töreninin Bodrum'da yapılması olduğunu ifade ederek şunları söyledi;

“Adaylığımın kesinleşmesi halinde detaylarını daha sonra açıklayacağım bazı konulara kısaca değinmek istiyorum. Geleneksel yemek okulları, ikinci el sanatları, tohumculuk okulu, sörf, yelken, yüzme, su topu branşlarını içeren spor okulları kurmaya öncülük edeceğiz. Kadın kooperatiflerinin kurulması ve geliştirilmesi için her türlü desteği sağlayacağız. Zeytin, mandalina, üzüm, Bodrum'da yetişen ve yetişmesi muhtemel tüm ürünlerin markalaşmasını sağlayacak şekilde belediye-üretici ilişkisini destekleyecek ve geliştirecek; Anadolu'da bulunan tohumları getirtip, filizlendirip, ücretsiz olarak dağıtacak bir Üretici-Belediye Ağı kurmayı planlıyoruz. Bu bakış açısıyla çeşitli nedenlerle üretmekten vazgeçen çiftçi ve köylülerimizin yeniden üretmelerini sağlayacak destekleyici projeler gerçekleştireceğiz. Bodrum'un ihtiyaç duyduğu alt yapı hizmetlerinin yerine getirilmesi belediyenin asli işlerindendir. Bunun yanı sıra düğün salonları, pazar yerleri ve diğer bütün hizmetleri elbette yerine getireceğiz. Bunların yanında esas değinmek istediğim nokta Bodrum'un bir festivaller kenti olması hayalimdir. Neden Oscar töreni Bodrum'da yapılmasın? Bunun gibi ulusal ve uluslararası düzeydeki tüm kültür, sanat, spor ve kongre organizasyonlarının Bodrum'da yapılması için gerekli tüm enerji ve birikimimizi bu doğrultuda kullanacağız. Değerli yol arkadaşlarım, Size çok da ayrıntılarına girmediğim daha çok da yüzeysel olarak geçtiğim ama esas olarak belediye başkanı adaylığım kesinleştiğinde burada belirttiğim ve hazırlıklarını yaptığımız ancak zamanınızı almamak için değinmediğim bütün bu projeleri gerçekleştirecek öz güvene sahip olduğumu, ciddi bir ekip ruhu ile ve Bodrum'un tüm paydaşlarının katılımıyla bu işleri gerçekleştirme iradesine sahip olduğumu bilmenizi istiyorum. Sözlerime son verirken diğer bütün aday adayı arkadaşlarıma yürekten başarı dileklerimi sunuyor, gönlünüzden, halinizden, dilinizden anlayan bir belediye başkanı olacağıma inanmanızı istiyorum. Hepinize teşekkür ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.”

Açıklamanın ardından İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve başkan aday adayları basın mensuplarına poz verdi.

Öte yandan CHP'de belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği ile ilgili aday adaylığı başvurusu süresi bu hafta Cuma gününe kadar uzatıldı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
hasan tosun
24/10/2018
Meclis üyeliği için
Başkan olamıyacağını bile bile herkes aday oluyor. Galiba meclis üyeliğini garanti altına almak istiyorlar. Chp den bu dönem belediye başkanı olursa vay yine halimize.
Murtaza Kara
24/10/2018
Sipariş gecikmesin.
ޞimdi trend Bodrum belediye başkanlığı aday adayı olmak ve Sözcü yazarı Rahmi Turan'a sipariş yazı yazdırmak.. Tüm aday adaylarını tebrik ediyorum. Hepsi birbirinden maharetli...
Ali
23/10/2018
yazık
Maaşını bile ödeyemedikleri işe yaramaz işçilerle doldurdukları borç içindeki belediyede iyi rant var ki hepsi birden üşüştü yazık !!
Gürkan
22/10/2018
Koltuk
Ne kadar boş bir koltukmuş onu anladım..
Fatoş
22/10/2018
adayım..
Yarın bende aday adaylığı için başvurucam..
Ali
22/10/2018
tamamdır
ޞimdi oldu işte Kocadon u da Muğladan vazgeçirip Bodrumdan aday yaparlarsa bende bu iş tamamdır !! Hepsi birden aday olur hepsini birden seçeriz zira hepsini toplarsan anca 1 !!

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30