17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
GÜMBET'TE MÜLTECİ TEKNESİ BATTI!..
Tarih: 22/10/2018
Kaynak: Kent Haber
GÜMBET'TE MÜLTECİ TEKNESİ BATTI!..
Gümbet Mahallesi açıklarında batan göçmen teknesinde 2 kişi yaşamını yitirdi. Deniz kıyısına kadar vuran mültecileri vatandaşlar ve polisler çıkardı.

Gümbet sahilinden sabaha karşı denize açılan mülteci teknesi kıyıdan 50 metre açıkta battı. Denizde can pazarı yaşayan mültecilerin yardımına ilk olarak vatandaşlar yetişti. Denize dalan vatandaşlar 3'ü çocuk, 4'ü kadın ve 5'i erkek 12 kişiyi denizden çıkardı.

Uyrukları henüz belirlenemeyen mültecilerin korku dolu anları ise yürekleri burktu. Kıyıya yakın bir bölgede bulunan çocuklar ise denizden güçlükle çıkarıldı. Bir polis memurunun denizden çıkarılan küçük kız çocuğu için yaptığı mücadele ise çevrede bulunan vatandaşlar tarafından endişeli gözlerle izlendi.

Sahil Güvenlik ekipleri de 3 Sahil Güvenlik Botu ve 1 Sahil Güvenlik Dalış Timi ile bölgeye intikal etti.

Arama kurtarma faaliyeti neticesinde; 17 göçmen denizden sağ olarak kurtarıldı. 3 göçmenin ise kendi imkânları ile sahile çıktığı tespit edildi.
Toplam 20 göçmenden, hayati tehlikesi olan 2’sinin kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybettiği öğrenildi.

Göçmenlerin battığı tekne ise dalış timi ve iş makinesi tarafından denizden çıkarıldı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30