17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
3 GÜN BOYUNCA EĞİTİM ALDILAR
Tarih: 21/10/2018
Kaynak: Kent Haber
3 GÜN BOYUNCA EĞİTİM ALDILAR
Artmoto Akademi tarafından Bodrum’da 3 gün süren motosiklet ileri sürüş eğitimleri verildi.

İleri sürüş eğitmeni Alparslan Bulut tarafından verilen eğitimler, Cuma günü İsis Otel’de teorik sunumla başladı, Cumartesi günü Konacık’taki Anadolu Lisesi’nde tüm gün boyunca hakimiyet çalışmaları yapıldı. Pazar günü de sürücüler öğrendiklerini trafikte pratiğe döktüler.

Eğitimler hakkında Kent Haber’e bilgiler aktaran Artmoto Akademi ileri sürüş eğitmenlerinden Alparslan Bulut, şunları dile getirdi:

“Artmoto Akademi Türkiye’de ilk tüzel kişiliğe sahip olmuş kurumdur. İçerisinde 20 tane eğitmen barındırıyor, ben de onlardan bir tanesiyim. Denizli’de yaşıyorum. Bodrum’da motosiklet severlerin toplandığı bir platform oluştu. Sağ olsunlar, bir eğitim talebi geldi. Biz de buraya geldik. Yaklaşık 60-70 kişinin katıldığı bir teorik sunum gerçekleştirdik. Keyifli, eğlenceli ve bol kahkahalı geçti. Motosiklet kullanma üzerine bir sunum oldu bu. Ardından eğitimin ikinci bölümü olan hakimiyet çalışmasını gerçekleştirdik. Eğitime katılan arkadaşlarımıza motosikletin üzerine güvenli bir şekilde nasıl hakim olacağız, nasıl yönlendireceğiz, bunun üzerine detaylı bir çalışma yaptık. Yine aynı sürücü grubu ile trafik şartları içerisinde nasıl bir sürüş yapacağız, bunu öğreniyoruz. İleri planlama ne demek, gözlem nasıl yapılır, güvenlik balonu nasıl yapılır, bunlarla ilgili detaylı bir çalışma yapıyoruz” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30