17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SARUHAN’DAN BİRLİK BERABERLİK MESAJI
Tarih: 19/10/2018
Kaynak: Kent Haber
SARUHAN’DAN BİRLİK BERABERLİK MESAJI
Yalıkavak’ta 10 yıl belediye başkanlığı ve Bodrum Belediyesi’nde yaklaşık 5 yıl meclis üyeliği görevi yapan Mustafa Saruhan, CHP’den Bodrum Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı. Saruhan konuşmasında birlik beraberlik vurgusu yaptı.

Bugün öğleden sonra CHP’nin çarşı binası önünde gerçekleştirilen toplantıya İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile çok sayıda partili katıldı. Toplantının başında kısa bir konuşma yapan Halil Karahan, “Hepiniz biliyorsunuz ki ülkemiz zor günlerden geçiyor. Daha da zorlaşacağı kesin. Ancak bizim de mücadele direncimiz daha da artacak. Bizler bu mücadeleyi verirken bir yerel seçime gidiyoruz. Bu sadece ve sadece bir yerel seçim değil, ülkemizin aydınlık yarınlara ulaşması için önemli bir virajdır. Ülkenin dört bir yanında güzel haberler geliyor. İnanın AKP’li belediyeler yıkılıyor. Yerine cumhuriyetçi, devrimci, CHP’li belediyeler geliyor” dedi.

Yerel seçimlerde Bodrum’daki oyların yüzde 80’ine talip olduklarını ifade eden Karahan, Bodrum’da belediye başkanlığına aday adayı olan 7 kişinin, aday belirlendikten sonra da aynı azimle çalışmaya devam edeceğini söyledi.

Daha sonra kürsüye önceki gün Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon geldi. Kocadon, “Kim aday gösterilirse ben yanlarında olacağım. Bu görevler hiçbir zaman bitmez. Belediye başkanı sıfatı belki üzerinizde yoktur ama hizmet etmeye, bu bölge için çalışmaya devam ederiz. Nasıl bizden önceki belediye başkanlarını arayıp fikir sorduysak, deneyimlerinden faydalanmaya çalıştıysak, o arkadaşlar da bizim ne zaman kapımızı çalsalar her zaman yanlarında olacağız” diye konuştu.

BAŞVURU DOSYASINI TESLİM ETMEDEN ÖNCE PARTİLİLERDEN ONAY ALDI

Partililere seslenen Bodrum Belediye Başkan aday adayı Mustafa Saruhan “Mart ayındaki yerel seçimlerde halkımıza hizmet etmek için çıkacağız ama kim bu ehliyeti alırsa görev yapmaya başlayacak. Tabi öncesinde aday adayı olmamız gerekiyor. Ben de diğer arkadaşlarım gibi bugün sizlerin huzurunda partimin ve Bodrum’un aday adayı olmak istiyorum. Eğer sizler onay verirseniz. Daha henüz dosyayı teslim etmedim” diyerek katılımcılara “Onay veriyor musunuz?” diye sordu. Evet yanıtını alan Saruhan, diğer aday adaylarına başarılar dileyip, birlik beraberlik vurgusu yaparak konuşmasına şöyle devam etti:

“Hangimiz bu göreve uygun görülürsek, hepimiz onun etrafında kenetlenmek mecburiyetindeyiz. Yaşadığımız coğrafyanın tabi ki sorunları var. Yapılanları var, yapılamayanları var. Yapılanlar için teşekkür ediyorum. Bu işler kolay işler değil. Yapılamayanlar için de sizlerin huzurunda bir takım kurup, ekip ruhuyla hep birlikte bu sorunların üstesinden gelmek için yola çıkmış bulunmaktayız. Yaşadığımız coğrafyada en başta istediğimiz şey, huzur, sevgi saygı ve kimsenin yaşam alanına müdahale etmeden yaşayabilmesini sağlamak. Eğer biz bunları başarabiliyorsak ne mutlu bizlere. Biz, bugüne kadar, kadınıyla, genciyle yaşlısıyla, hatta sokak hayvanları ile iç içe barış içinde yaşamayı başarabilmiş bir toplumuz. Bunun devamını sağlamak bizlerin asli görevi. Fakat hiç birimiz kendi başımıza bir işe yaramayız. Birlikte olmak, ekibimizle beraber hareket etmek zorundayız.”

BÜYÜKŞEHİR YASASINI DEĞİŞTİREMİYORSAK UYMAK, UYARLAMAK ZORUNDAYIZ

Sözlerinin devamında Yalıkavak Belediye Başkanlığı yaptığı dönemlerden ve büyükşehir yasasından bahseden Mustafa Saruhan, şu ifadeleri kullandı:

“Gerek Yalıkavaklı hemşerilerim, gerekse Bodrum’da yaşayanlar daha önce Yalıkavak Belediye Başkanlığı yaptığım dönemlerde benim nasıl çalıştığımı bilirler ve hala konuşurlar. Ben de bundan mutluluk duyarım. Belediye başkanları yaptıkları eserlerle anılırlar. Onun için biz verdiğimiz sözleri yerine getirmek mecburiyetindeyiz. Yalıkavak’ta edindiğim tecrübe, büyükşehir yasasından sonra gerek büyükşehir, gerekse Bodrum Belediyesi'nde bana verilen görevleri hakkıyla ve layıkıyla yapmak için çaba sarf ettim. Bazı şeyler kolay olmadı. Büyükşehir yasası sanki Muğla ilimize uymadı gibi geliyor. Fakat yapacak bir şey yok. Değiştiremiyorsak biz uymak, uyarlamak zorundayız. Bize yakışan budur. En azından bu yasanın Bodrum özeli ile alakalı mücadele vermek zorundayız. Bütünşehir güzel bir söylem, güzel bir kavram. Fakat bizim coğrafyamız bütün şehirde bazı arızalar meydana getirdi. Ama şu anda taşlar yerine oturdu. Hepimizin sıkıntıları oldu, şikayetleri oldu. Vatandaşımız her zaman haklıdır. Bundan sonra yapılması gereken, bu mevzuatlara uygun şekilde bir bütün halinde çalışmaktır. En azında Bodrumumuzun menfaatleri uğruna, büyükşehir, bakanlıklar, bütün kamu kurumlarıyla organize bir şekilde çalışmak mecburiyetimiz var. Aksayan konularda çözüm üretirken, burada yaşayan siz güzel insanlarla karar almak zorundayız.”

Yalıkavak Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde görevden alındığını da hatırlatan Saruhan, partisinden ve hizmet sevdasından vazgeçmediğini ifade ederek sözlerini şöyle noktaladı:

“Ben bazı süreçler yaşadım. Aynı şeyleri Mehmet Kocadon başkanım da yaşadı, damdan düşenin halini damdan düşen anlar. Bir düğünde nutuk çektim diye görevden el çektirilen bir insanım. Bunları yaşadım. Ama ben asla partimden, hizmet sevdamdan vazgeçmedim. Sonuna kadar mücadeleye devam ederim, asla vazgeçmem. Geldiğim noktada tabi ki bizlerin işi zor olabilir, ama biz bu işe gönüllü çıkıyoruz. Şikayet etmeye hakkımız yok. Biz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü kendimize kılavuz ettik. Onun azim ve kararlılığı, bizim azim ve kararlılığımızdır. Onun yolundayız, asla bu yoldan da dönmeyiz.”

Saruhan, daha sonra “Seçim meydanlarında kadınlarımız bizden daha çok çalışıyor, onların hakkını ödeyemeyiz” diyerek Kadın Kolları Başkanı Emel Çakaloğlu’na çiçek takdim etti. Ardından partililerle fotoğraf çektirip tebrikleri kabul eden Mustafa Saruhan, ailesi ile parti binasına çıkıp aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Geris
20/10/2018
Herşeyin farkındayız
Yalıkavaklılardan oy çıkmayacağı kesin.

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30