17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
RECAİ SEYMEN DE YOLA ÇIKTI...
Tarih: 15/10/2018
Kaynak: Kent Haber
RECAİ SEYMEN DE YOLA ÇIKTI...
Geçtiğimiz hafta Bodrum Belediye Başkanı Aday Adayı olmak için CHP İlçe Başkanlığından istifa eden Recai Seymen, aday adaylığını düzenlediği basın açıklamasıyla duyurdu. Seymen, açıklamasında Bodrum'un nasıl bir belediye ve belediye başkanına ihtiyacı olduğunu açıklarken, Bodrum'un mevcut birçok sorununu da sık sık gündeme getirerek bu sorunları çözeceğini ifade etti.

CHP Çarşı Binası önünde düzenlenen basın açıklamasına aralarında Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un da olduğu çok sayıda partili katıldı. Toplantının başında kısa bir konuşma yapan İlçe Başkanı Halil Karahan, “CHP’li belediyeler çok yoğun baskı altında. Bu baskı altında hizmet üretme çabası içerisindeler. Türkiye’nin bir çok yerinden CHP’li belediyelerin olduğu yerlere gelen vatandaşlar nefes almaktadır. Biz bu özgürlüklerimizi korumak zorundayız” dedi.

Daha sonra açıklamasına başlayan Recai Seymen, 18 yaşında fabrikada çalışmaya başladığını ve üniversiteyi çalışarak okuduğunu anlatarak, 1983 yılında Bodrum'a yerleştiğini ve 1999 yılında CHP’de siyasete başladığını belirtti. Seymen, eşinin 7-8 yıl boyunca kadın kolları başkanlığı yaptığını da vurgulayarak “Biz çocuklarımızı seçim meydanlarında büyüttük” dedi.

BODRUM HORMONLU BİR ŞEKİLDE BÜYÜYOR

Bodrum Belediye Başkanlığına neden aday adayı olduğunu anlatan Seymen, şunları dile getirdi:

“İlçe Başkanlığı yaptığım 5 yıllık süreçte Bodrum’un sorunlarını yakından gördüm. Kendim de teknik bir eleman olduğum için bu sorunları çözmek için belediye başkanlığına aday adayı oldum. Ben Mazı’dan Akyarlar’a kadar Bodrum’un ne sorunu var hepsini biliyorum. Yukarı Mazı’nın su sorunu olduğunu biliyorum, Akyarlar’ın da arıtma tesisinin olmadığını biliyorum. Bodrum hormonlu bir şekilde büyüyor. Damarlar ince, bu damarları genişletmek lazım. Arıtma ve atık tesisimizin devreye girmesi lazım.”

DSİ İLE BÜYÜKŞEHİR MAHKEMELİK

Bodrum’un yaşadığı pek sorunu yakından bildiğini ifade eden Seymen, “Ben Bodrum’a saniyede kaç litre su geliyor, onu biliyorum. DSİ’nin yaptığı hatalı borulardan dolayı Bodrum’da ne kadar su patlağı var biliyorum. Bize o su borularını maalesef hediye ettiler. Şu anda DSİ ile büyükşehir arasında mahkeme var. Bu yapanları Allah’a havale ediyorum. Bazı arkadaşlar projeleriniz nelerdir dediler. Arkadaşlar, adayın misyonu olur, vizyonu olur fakat partinin projesi olur. Ben parti terbiyesini böyle gördüm. Proje kolay, önemli olan onu yapabilecek yürek lazım. Egonu aşağı indirip neler yapılacaksa onu ortaya koymak lazım. Tabi projelerimiz var, bunları önce partimize sunacağız. Daha sonra Bodrum’u daha ileri götürecek projeleri halka sunacağız” diye konuştu.

FLORİDA’DA YAPILAN VİLLALARI BODRUM’DA İSTEMİYORUZ

Belediyeyi yetişmiş, liyakatlı bir kadro ile yöneteceklerini söyleyen Seymen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kentsel değerlerimizi ve mimarimizi koruyacağız. Bodrum’u başka yerlerden ayıran değerler bunlar. Siyah siyah, sarı sarı binalar, Florida’da yapılan villaları Bodrum’da istemiyoruz. Bu konuda ne gerekiyorsa onu yapacağız. Biz Bodrum’u hoyratça kullanıyoruz. Tersane ve liman konusunda ciddi sıkıntılar var. Belki bunlar Bodrum Belediyesi’nin sorunu değil ama yeni yat bağlama yerleri yapmamız lazım. Bu Bodrum Belediye Başkanının işi değil denebilir. Hayır. Belediye Başkanının işi. Bununla ilgili çalışacağız. Kime ne lazımsa gideceğiz.

Kentlerimizin girişi bir yere kadar düzgün ama kentlerin giriş peyzajında ciddi sıkıntılar var. Arkadaşlar çalışıyor ama yeterli değil. Avrupa’da kentlerin girişlerine girdiğinizde aklınızda kentle ilgili fikir oluşuyor. Demokrasinin tecelli edeceği meydanları çoğaltmamız lazım.

TABELA KİRLİLİĞİ VE ÇARPIK KENTLEŞME VAR

Bodrum’da önüne gelen yere tabela koyuyor. Bu tarihi kentin bu tabela kirliliğinden kurtarmamız lazım. Çarpık yapılaşma var mı? Var. Bu konuda hoşgörülü davranarak suyunu çıkarttık. Bu konuda bir estetik kurul kurularak Bodrum’a bir çeki düzen verilmesi lazım. Güler yüzlü bir belediye olacağız. Vatandaş belediyeye geldiğinde doğru, güler yüzlü davranacağız. Onun derdiyle ilgilenmemiz lazım. Herkese eşit hizmet yapmalı. Yapıyor muyuz? Yapıyoruz ama daha eşit şekilde olması lazım. Birinin evinin önüne asfalt yaparken, diğerinin evinin önünü asfaltsız bırakmamamız lazım. Biz parti adına seçileceğiz ama bütün halkın belediye başkanıyız" dedi.

ÇALIŞKAN BİR BELEDİYE BAŞKANI OLMAK LAZIM

“Çalışkan bir belediye başkanı olmak lazım” diyerek açıklamasına devam eden Seymen, şunları dile getirdi:

“Ben şantiyeciyim. Sabah 06.30’da kalkar, 07.30’da işimin başında olmuşumdur. Sabahın 07.30’undan gece 24.00’a kadar işiniz gücünüz belediye olacak. Sahada olacaksınız çalışacaksınız. Memur bakacak, sabah saat 08.00’de asfalt dökülüyorsa önce belediye başkanını orada görecek. Ben çalışkan bir belediye başkanı olmak istiyorum. Katılımcı bir belediye olmamız lazım. Bir yere bir proje yapıyorsak halktan gizli yapmamak lazım. Halkın görüşünü almak lazım. Her ay Yarımada’nın bir yerinde mahalle toplantıları yapmamız lazım. Halktan kaçmamak lazım. Ben halkın içinde olan bir belediye başkanı olmak için aday adayıyım.

Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen gibi başarılı belediye başkanlarımız var. Niye biz Bodrum’da Yılmaz Büyükerşen gibi bir belediye hizmeti yapamıyoruz. Bodrum’un kaynakları kısıtlı. Eskişehir, 7 tane projesine Avrupa Birliğinden fon aldı. Bizim de sadece kendi kaynaklarımızla değil, Avrupa Birliği, Dünya Bankası gibi kaynaklarla bu fonları Bodrum’a getirmek zorundayız. Spor alanlarını arttırmamız lazım. Sporu çeşitlendirmemiz lazım. Kültür-sanat, festivaller konusunda bugüne kadar uygulamalarımız iyi ama bunu daha da geliştirecek yollar bulmamız lazım. Sadece deniz, kum, güneş değil, tarihi güzelliklerimiz ortaya çıkarıp turizmi çeşitlendirmemiz lazım. Şeffaf bir belediyecilik olacak. Her yıl halkın karşısına çıkıp neler yapıp, neler yapamadığınızı anlatmamız lazım. Bodrum’un bir Bodrum üniversitesine ihtiyacı var. Bu konuda çalışmalar var, bunlara bizim de destek vermemiz lazım. Halkın denize girme alanlarını daha da arttırmamız lazım. Bodrum’da herkes zengin değil, otellerde düğün yapacak durumu yok. Bu konuda alanlarımız var ama sayısını arttırmamız lazım. Belediye olarak güneş enerjini arttırmak için devreye girmeliyiz.”

BODRUM’UN EKONOMİK RANTINI BİRİLERİ ALIP GÖTÜRMESİN

“Bodrum’un ekonomik rantını, ekonomik getirisini Bodrumluların faydalanacağı şekle getirmek lazım” diyerek konuşmasını sürdüren Seymen, şu ifadeleri kullandı:

“Bodrum’un ekonomik rantını birilerinin alıp götürmemesi lazım. Bodrum’a sadece sapı çöpü kalmasın. Yoksa adam gelecek, villalarını yapacak ama Bodrum’a bir şey vermeden gidecek. Bodrumluya bir şey kazandırmadan gidecek. Yok öyle bir şey. Bodrumlunun da bu ekonomik getiriden faydalanması lazım.

BÜYÜKŞEHİRLE UYUMLU ÇALIŞMAK LAZIM

Yasadan kaynaklandığı için bu 5 yıl böyle geçiyor ama büyükşehirin elinde imkanlar var, Mehmet Kocadon başkanım da büyükşehire aday. O da orada belediye başkanı olursa önümüzdeki dönem büyükşehirin yatırımlarını daha çok getirmek gerekir. Bodrum bu konuda eksik kaldı. Ciddi altyapı ve tesis ihtiyacımız var. Ben bugüne kadar uyumlu çalışan bir ilçe başkanı oldum. Büyükşehirle uyumlu çalışmamız lazım. İşimiz Bodrum, gücümüz Bodrum. Bodrum’un gücünü ayağa kaldırmamız lazım.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN BİR DURUŞ OLMASI LAZIM

Belediye Başkanlığı için bir duruşu olmalı insanın. Benim 5 senede bir duruşum vardı. Bunu pek çok kere gördünüz. Gerekirse bir takım riskleri alarak dur demesi lazım. 3 dönem sandıktan çıkarak ilçe başkanlığı yaptım. 5 yıl beraber çalıştık. Milas’ta, Menteşe’de ilçe başkanları belediye başkanı oldu. Niye Bodrum’da da olmasın. Bu kadar çalıştık, hizmet ettik. Beni belediye başkanı yapmanızı istiyorum" dedi.

Sözlerinin sonunda CHP Bodrum İlçe Örgütü’ne geçmiş seçimlerde yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür eden Seymen, diğer aday adaylarına da başarılar diledi.

Seymen’in konuşmasının ardından kısa bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Bütün aday arkadaşlarıma burada olduğum sürece yanında olma sözü verdim. Her aday, benim de adayımdır. Çünkü biz Bodrum’u hep beraber bu güzelliklere getirdik. Hep uyumlu çalıştık. Zaman zaman ayrılıklar olabilir ama bunların altındaki tek neden Bodrum’un menfaatiydi. Ben burada başkanım için bir şey söylemek istiyorum; daha bir kere benim yanıma birisi için gelmedi. Onun için kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Toplantının sonunda Mehmet Kocadon ile belediye başkanlığı aday adayları Recai Seymen, Ali Öztürk, Taner Uslu, Mustafa Saruhan, Mehmet Özalın ve aday adayı olacağı öğrenilen Refik Ülgen, basın mensuplarına birlikte poz verdi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
birol oymaklı
18/10/2018
hep aynı
hep aynı zihniyet.bu bölgenin oy yüzdesi her zaman laik demokrat Atatürk'çü kesime gider diye ceketimi koysam kazanırım zihniyeti var.ama bu kez öyle olmaz.son iki seçimde bu partiye oy vermiş biri olarak diyorum ki bodrumu batırdılar sıra bütün muğlaya geldi.eyvah eyvah!!
nihat
16/10/2018
olmaz
iki lafı biraraya getirmekte zorlanan ve ben ben demekten başka misyonu olmayan biri için gereksiz iddialı bir çıkış
C.H.P. Li
15/10/2018
Komik
Sadece güleceğim belediye başkanı olarak recai ha ha ha ha
Kemal bey
15/10/2018
Başarılı siyasetçi
Bodrumda başarılı siyasetçilerden biridir Recai Başkanım Bodrum seninle daha güzel olacak.
Hasan
15/10/2018
Recai Başkan
Bodrum için böyle mütevazi ve bilgili bir insanın başkan olması çok güzel olur.Yıllardır bodrumda ilçe başkanlığı yapan Recai başkan siyasi geçmişi ile de bu iş için en uygun adaydır.Bodrum halkı Recai başkana sahip çıkacaktır.Hayırlı olsun

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30