17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
REKTÖR ÇELİK, SERGİYİ GEZDİ...
Tarih: 11/10/2018
Kaynak: Kent Haber
REKTÖR ÇELİK, SERGİYİ GEZDİ...
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çelik, Oasis Sanat Galerisi’ndeki öğretim elemanları sergisini ziyaret etti.

Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyelerinin eserlerinden oluşan karma sergi Oasis Sanat Galerisi'nde geçtiğimiz Cuma günü yoğun bir katılımla açıldı. Sergide 20 öğretim görevlisinin resim, seramik, heykel, grafik-tasarım, baskı çalışmaları sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çelik de bugün sergiyi ziyaret etti. Ziyarete, Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Erol Turgut ve bazı öğretim elemanları katıldı.

Eserleri yakında inceleyen Prof. Dr. Hüseyin Çelik, Kent Haber’e yaptığı açıklamada, “Eserler çok güzel. Ben hocalarıma çok güveniyorum. Onların vizyonlarına da güveniyorum. Bunu yaptıkları eserlerle de gösterdiler. Eserleri anlamak, yorumlamak hayal gücüyle ilgili bir durum. Ama benim gördüğüm kadarıyla oldukça derin hayal gücüne sahipler. Bizim ucundan anlayabileceğimiz eserler olarak gördüm. Hocalarımı, sanatsal yönlerinin yüksek olmasından dolayı kutluyorum” diye konuştu.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30