17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM'UN BAŞARILI KADIN GİRİŞİMCİSİ KOBİ BODRUM'A KONUK OLDU...
Tarih: 11/10/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM'UN BAŞARILI KADIN GİRİŞİMCİSİ KOBİ BODRUM'A KONUK OLDU...
Bodrum Sanayici ve İşadamları Derneği BESİAD’ın katkılarıyla, Kent TV ekranlarında, canlı olarak yayınlanan Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu ”Kobi Bodrum” programına konuk olan Kartanesi Eğitim Kurumları kurucusu Elvan Duman Bilgin, okul öncesi eğitim ve alternatif eğitim modelleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

2007'de kurulan ve bugün 120 öğrenciyle Bodrum’un en çok tercih edilen ve kurumsallaşmış eğitim kurumlarından biri haline gelen Kartanesi Eğitim Kurumları, okul öncesi eğitimde farkındalık yaratan uygulamalarıyla tanınıyor. Şimdi lise öğrencisi olan kızı için kreş arayışıyla başlayan serüvenle ilgili olarak Elvan Duman Bilgin şunları söyledi:

“Bizlerin en değerli varlıkları ve geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın eğitimi çok önemli ve velilerin bu konuda daha duyarlı ve seçici olmaları gerekiyor. Değişen dünyada doğal olarak insan davranışları ve buna bağlı olarak eğitim modelleri de sürekli değişiyor. O nedenle hem ülkemizde, hem dünyada bu alanda yapılan değişiklik ve gelişmeleri çok yakından takip ederek, çocuklarımızı geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Kuşkusuz bizim verdiğimiz eğitim tek başına yeterli değildir. Çünkü çocuk en çok ailede şekillenir. Bu yüzden okul-öğrenci-veli ilişkisini çok önemsiyor ve velilerimizi de bu eğitimin bir parçası olarak görüyoruz. Kurumumuz bünyesinde, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan ruhsatlı okulumuz olduğu gibi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı denetiminde faaliyet gösteren bir okulumuz mevcuttur. Çocuklar okullarımızda yetkin öğretmen ve görevlilerin rehberliğinde yaşayarak, oynayarak, paylaşarak eğitim alıyorlar” dedi.

Ekonomik kriz ve sorunların yaşandığı şu günlerde farklı sektörlerden Kobilerin yöneticilerinin programa alındığı Kobi Bodrum’a konuk olarak, okul öncesi eğitim konusunda görüşlerini açıklayan Kartanesi Eğitim Kurumları yöneticisi Elvan Duman Bilgin; özellikle de annelere yönelik mesajlar da verdi. Bilgin "Çocuklarınıza değerli olduklarını hissettirin ve onlarla kısa süreli de olsa kaliteli zaman geçirin. Çocuklarımızı dijital dünyanın tehlike ve risklerinden koruyalım. Unutmayın ki; çocukların algısı hep açıktır ve sizlerin ilgi ve sevgisi kadar, olumlu davranışlarınız da onları çok etkileyecektir” tavsiyesinde bulundu.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30