17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ÇAM AĞAÇLARI ANTRENMAN SAHASI KURBANI OLDU!
Tarih: 11/10/2018
Kaynak: Kent Haber
ÇAM AĞAÇLARI ANTRENMAN SAHASI KURBANI OLDU!
Bodrum’un Çırkan Mahallesi’nde Ormanlık alanda antrenman sahası için yapılan düzenleme çalışmasında 2 çam ağacı yerinden söküldü. Duruma mahalle sakinleri büyük tepki gösterdi.

Çırkan Mahallesi’nin üst kısmındaki orman arazisindeki dereye akşam saatlerinde bir iş makinesinin gidip çalışma yaptığını fark eden vatandaşlar, çalışmalar sırasında büyük 2 çam ağacı ve etrafındaki diğer ağaçların yerinden söküldüğünü gördü.

Mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine bölgeye Bodrum Orman İşletme Şefliği ekipleri sevk edildi. Bir süre sonra iş makinesi bölgeden uzaklaştı. Bölgedeki çalışmanın, başkanlığını aynı zamanda Belediye Meclis Üyesi de olan Mehmet Melengeç'in yaptığı Konacıkspor’a bir antrenman sahası yapmak için gerçekleştirildiği öğrenildi.

Duruma tepki gösteren mahalle sakinleri de “Özellikle buraya hava kararırken geldiler. Burada iki tane büyük çam ağacı vardı. Onlar yerinden sökülmüş” dediler.

Konu ile ilgili Kent Haber’in ulaştığı Bodrum Belediyesi CHP’li meclis üyesi ve Konacıkspor Başkanı Mehmet Melengeç ise, “Anadolu Lisesi’nde bir antrenman sahası vardı. Orası kapanınca malzemeleri alalım, o derenin oraya taşıyalım dedik. Kale direği koyup antrenman yapacaktık. Ama oraya çöp doldurmuşlar. Biz de antrenman sahası için oradaki çöpleri attırdık. Ağaç da mı yıkılmış bilmiyorum. Çöpleri alırken zarar vermiş olabilirler" dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30