17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DÜNYANIN EN GELİŞMİŞ GÖRÜNTÜLEME TEKNİKLERİ TARTIŞILIYOR
Tarih: 11/10/2018
Kaynak: Kent Haber
DÜNYANIN EN GELİŞMİŞ GÖRÜNTÜLEME TEKNİKLERİ TARTIŞILIYOR
Bodrum’da gerçekleştirilen Uluslararası Biyofizik Kongresi, sabah saatlerinde başladı.

10-13 Ekim 2018 tarihleri arasında Royal Asarlık Beach & Spa Otel’de gerçekleştirilen Uluslararası Biyofizik Kongresi’ne Türkiye’nin önemli üniversitelerinden gelen akademisyenlerin yanı sıra Ukrayna, İngiltere, Danimarka, İspanya, Avusturya’dan konularında uzman katılımcılar konferans ve bildirileri ile katkıda bulunuyor.

Türk Biyofizik Derneği ve Sungulets Yachting & Travel tarafından gerçekleştirilen kongrede elektromanyetik alanların biyolojik etkileri, protein modelleme, biyomekanik araştırmalar, Sitokinler ve Hipertansif hastalık ilişkisi, Mito-tempo gibi ilgi çekici konular yer alıyor.

Kongre hakkında Kent Haber’e bilgiler aktaran Girne Amerikan Üniversitesi’nden Prof. Mehmet Can Akyolcu, “Türk Biyofizik Derneği’nin 30 yıldır organize ettiği ulusal biyofizik kongrelerinin bir devamı olarak gerçekleşiyor. Ama bu yıl ilk defa uluslararası bir nitelik kazandırdık. Kongre dili İngilizce oluyor. Ama bu değişiklik, içerik olarak dünyada şu an en gelişmiş tıbbi görüntüleme tekniklerini içermesi bakımından muazzam bir sıçrama getirdi. Kongrenin teması da görüntülemedir. Dünyanın en gelişmiş görüntüleme tekniklerinin tartışıldığı bir kongre olacak. En büyük esprisi bu.” dedi.

Görüntüleme tekniklerinin gelişmesi ile birçok hastalığın teşhisinin önceden mümkün olacağını ifade eden Prof. Akyolcu, sözlerini şöyle noktaladı:

“Burada ağırlıklı olarak moleküler tıp olacak. Bu moleküler tıpta görüntüleme tekniklerinin gelişmesi ile birçok hastalığın teşhisi daha önceden mümkün olacak. Daha hastalığın belirtileri ortaya çıkmadan bizi bilgilendirmesi bakımından çok önem taşıyan bir konu. Tüm hastalıkları kapsayan, her şeyin temelinde yer alan moleküler olayları açıklamaya çalışıyoruz” DEDİ.

Kongre, 12 Ekim Cuma günü sona erecek.Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30