17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DENİZDE CAN PAZARI YAŞANDI!..
Tarih: 11/10/2018
Kaynak: Kent Haber
DENİZDE CAN PAZARI YAŞANDI!..
Bodrum’da Yunanistan’ın İstanköy adasına yasa dışı yollarla geçmek isteyen 11 mültecinin bulunduğu tekne battı. Mültecilerin tamamı Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarılırdı.

Bodrum’dan, İstanköy adasına geçmek isteyen Mültecilerin bulunduğu lastik bot attı. Batan botun içindeki 11 kişi denizde can pazarı yaşadı. Güney Ege’de devriye faaliyeti yürüten Sahil Güvenlik ekipleri, batan teknenin yanına giderek denizde boğulmak üzere olan 9 Filistinli, 2 Suriye uyruklu 11 kişiyi kurtardı.

Kurtarılanların arasında 3 çocuk ve 3 kadının da olduğu öğrenildi. Sahil Güvenlik botuna alınan mülteciler sıcak içecek ve battaniye verilerek ısıtıldı. Bodrum Sahil Güvenlik Komutanlığı’na getirilen mültecilerin Muğla Göç İdaresi’ne gönderileceği bildirildi.

Mültecilerin kurtarılma anları ise saniye saniye güvenlik kameralarına kameralara yansıdı.

Öte yandan, gece yaşanan diğer bir olayda ise bir fiber sürat teknesindeki Filistin ve Suriye uyruklu 10 düzensiz göçmen, Turgutreis açıklarında yakalandı.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30