17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BESİAD 20 EKİM’DE SEÇİME GİDİYOR
Tarih: 09/10/2018
Kaynak: Kent Haber
BESİAD 20 EKİM’DE SEÇİME GİDİYOR
Bodrum Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği(BESİAD), Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısını, 20 Ekim Cumartesi Günü saat 10.00’da Bodrum Ticaret Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirecek. Çoğunluğun sağlanamaması halinde Genel Kurul, 28 Ekim Pazar günü aynı saatte ve aynı yerde yeniden toplanacak.

Son 2 yıl boyunca derneğin başkanlığı yürüten Emre Köroğlu, Kent Haber’e yaptığı açıklamada başkanlığı boyunca yürüttükleri çalışmaları anlattı. Köroğlu, şunları dile getirdi:

“2 yıl boyunca önceliğimiz dernek yönetiminin bir standardizasyona oturtulması yönünde, ISO 9001 standartlarını aldık. Beraberinde işleyiş sistemimizi değiştirdik. Komisyonlar bazında çalışmalarımıza dikkat ettik. Bodrum yerelinde, iş dünyasındaki arkadaşlarımızın sıkıntılarına yönelik daha personel ağırlıklı çalıştık. Yeni personel kazanımları ile ilgili Bodrum CV projemizi devam ettirdik. Beraberinde iş geliştirmeye yönelik KOBİ girişimcilik eğitimlerini yaklaşık 250 firmaya verdik. KOSGEB ile beraber geliştirdiğimiz bir proje. Onu dışında Türkiye İhracatçılar Birliği ile yaptığımız bir toplantı ile ihracatın BESİAD üyelerine getiri ve götürülerini tartıştık.”

Ulusal ve uluslararası alanlarda da çalışmalar yürüttüklerini hatırlatan Köroğlu, açıklamasına şu sözlerle devam etti;

“Bir diğer önemli husus da Bodrum yerelinden çıkıp ulusal ve uluslararası bazda TÜRKONFED çatısı altında GESİFED’e üyeliğimizi gerçekleştirmiş olduk. Bu bizim için bir sıçrayış noktasıydı. Böylelikle Aydın, Denizli ve Muğla’daki iş insanları ile de işlerimizi geliştirmek anlamında önemli bir proje olduğunu söyleyebilirim. Onların da verdiği desteklerle, Bodrum’da 2 büyük organizasyon yaptık. Bunlardan bir tanesi biliyorsunuz Turizm 4.0 idi. Ondan evvel yine her sene yaptığımız bir network ağı oluşturma amaçlı iş insanlarını bir araya getirdik. Çeşitli yurtdışı ziyaretlerimiz oldu. Adana, Ankara, İstanbul gibi kentlere ekonomi zirveleri ziyaretlerimiz oldu. Kamu kurum kuruluşları ile birlikteliklerimizi yoğun bir şekilde devam ettirdik. Kendileri de bize projelerimizde destek oldular. Biz de elimizden geldiğinde onlara destek oldu” dedi.

Bodrum Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Emre Köroğlu, başarılı bir dönem geçirdiklerini ifade ederek sözlerini şöyle noktaladı:

“Bu yoğun çalışma temposu içerisinde başarılı bir dönem geçirdiğimizi düşünüyorum. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza da bunun için teşekkür ediyorum. Bundan sonra gelecek arkadaşlarımıza en azından belirli bir işleyiş sistemini oturmuş, iş geliştirmeye yönelik olarak çalışmalarını bitirmiş, yeni projeler için çok daha iyi bütçeli bir BESİAD bırakıyoruz” dedi.

Emre Köroğlu seçimde tekrar aday olmayacağını da sözlerine ekledi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30