17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ÇAM AİLESİNİN ACI GÜNÜ...
Tarih: 08/10/2018
Kaynak: Kent Haber
ÇAM AİLESİNİN ACI GÜNÜ...
Önceki gün yaşamını kaybeden, Bodrum’un renkli simalarından Hıdır Çam’ın ağabeyi Battal Çam, Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği Cemevinde Alevi inanç ve geleneklerine göre gerçekleştirilen törenin ardından Turgutreis Akçaalan Mezarlığında toprağa verildi.

66 yaşında ve 20 yıldan bu yana tekerlekli sandalyede yaşamını sürdüren Battal Çam, ALS ve Kas erimesi Hastalığı ile mücadele ediyordu. Son 5 aydır Bodrum Devlet hastanesinde tedavi görmekte olan Battal Çam, 7 Ekim Pazar günü yaşam mücadelesini kaybetti.

Battal Çam için Bodrum Alevi Bektaşi ve Kültür Derneği Cemevi’nde Alevi inanç ve geleneklerine göre bir cenaze töreni düzenlendi. İki bağlama ustası tarafından değişler söylenirken töreni Tacim Dede yönetti. Türkçe olarak gerçekleştirilen cenaze töreninde oldukça dikkat çeken bölümler vardı. Dede, helallik almadan önce kardeşi Hıdır Çam’ı da yanına alarak, “Cenazeye katılanların huzurunda Battal Çam’ın kefili misin?” diye sordu. “Evet” yanıtını aldıktan sonra, “Bu dünyada Battal Çam kardeşimizden maddi manevi alacağı olan var ise şimdi dile gelsin söylesin ya da kardeşi Hıdır Çam kefilidir, onunla helalleşsin…” dedi.

Battal Çam’ın cenaze törenine CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, CHP eski Milletvekili Prof. Nurettin Demir, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Bodrum Belediye Başkanı yardımcısı Taner Uslu, CHP’li Meclis Üyesi Ali Demiröz, Battal Çam’ın dostları, arkadaşları ve ailesi katıldı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30