17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM VE MİLAS’TA 131 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI
Tarih: 08/10/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM VE MİLAS’TA 131 KAÇAK GÖÇMEN YAKALANDI
Muğla’nın Bodrum ve Milas ilçesinde Jandarma ve Sahil Güvenlik ekiplerince toplam 131 kaçak göçmen yakalandı.

Muğla’nın Bodrum ilçesi Görecek adası ve Milas Arpabükü koyunda Muğla kıyılarından Yunan adalarına kaçma girişiminde bulunan toplam 131 kaçak göçmen, Jandarma ve Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı. Milas’taki göçmen kaçakçılığı ile ilgili 4 organizatör yakalandı.

Dün (Pazar) 112 Acil Çağrı Merkezine yapılan ihbarda, Milas Çökertme mevkisinde biri teknenin sahile yanaşarak 3 kişiyi bıraktığı ve şahısların durumlarının şüpheli olduğu ihbarı yapıldı. Olay yerine gönderilen sahil güvenlik botu ve Jandarma devriyesi tarafından tekneden kıyıya bırakılan 2 şahıs tespit edildi.

Şahıslardan Yunus A.’nın uyuşturucu madde bulundurma ve kabul etme suçundan arandığı ortaya çıktı. Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yelkenli teknede yapılan aramada teknede üç kişinin bulunduğu, ayrıca gereğinden fazla yatık olması dikkat çekti.

Teknenin seyrüsefer rotasında ise Çökertme Kissebükü seyrettiği görülmesi üzerine Kissebükü koyuna jandarma ekipleri sevk edildi.

Jandarma ekiplerinin Arpabükü koyu ormanlık alanda yaptıkları aramada 88 düzensiz kaçak göçmen ile karşılaşıldı. Göçmenlerin Pakistan, İran, Sri Lanka ve Afgan uyruklu oldukları tespit edildi. Milas Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile tekne Ören limanına çekildi. Göçmen kaçakçılığı ile ilgili olarak yakalanan 4 organizatör ise Jandarmaya teslim edildi. 4 kişinin sorgulamaları ardından adli makamlara sevk edileceği öğrenildi.

Bugün sabah saatlerinde ise Bodrum Görecek adası güneyinde tekne içinde kaçak göçmen grubunun Sahil Güvenlik ekiplerinden yardım talebinde bulunması üzerine Sahil Güvenlik ekipleri olay yerine sevk edildi. II. Bahar isimli motoryat içinde 43 düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan kaçak göçmenlerin sağlık kontrolleri yapılarak Muğla Göç İdaresi’ne gönderileceği bildirildi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30