17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
PIRLANTA ÇIKARILDI, ADLİ KONTROLLE SERBEST KALDI!
Tarih: 07/10/2018
Kaynak: DHA
PIRLANTA ÇIKARILDI, ADLİ KONTROLLE SERBEST KALDI!
Muğla'nın Marmaris ilçesinde, İrlandalı turist Ian Camppel'ın çalarak yuttuğu pırlanta, bilirkişi incelemesinin ardından polis ekiplerince kuyumcuya teslim edildi.

TALİPLİLERİ ÇIKTI

İşletmesinin ya da kendisinin isminin açıklanmasını istemeyen pırlantanın sahibi kuyumcu, DHA'ya açıklamada bulundu. Türkiye'nin ve Avrupa'nın birçok şehrinde işletmelerinin bulunduğunu belirten kuyumcu, "Bu tür hırsızlık olaylarıyla çok karşılaşıyoruz. Deşifre olduğumuz zaman, bazı fanatikler tarafından hedef haline getiriliyoruz. Yurt dışında bir kere böyle bir olay başımıza geldi, çok sıkıntı yaşadık. 2,5 kırat ağırlığında, 40 bin dolar değerinde özel yapım pırlantamıza ise kavuştuk. Yaşadığımız sıkıntıyı öğrenen bazı yabancı özel müşterilerimiz bizlere ulaşarak, pırlantayı vitrine koymamamızı, talip olduklarını söyledi. Avrupa ve Türkiye medyasında yer alan haberi görerek, bu taleplerini ilettiler. Gelen talep üzerine şaşırdık ve satışa çıkarmadık" dedi.

KUYUMCU, ŞİKAYETÇİ OLDU

Hırsızlığı işletmenin güvenlik kamerasınca tespit ettiklerini hatırlatan kuyumcu, "Tüm iyi niyetimizle, pırlantayı gönüllü vermesi karşılığında şikayetçi olmayacağımızı söylemiştik. Teklifimize yanaşmayınca şikayetçi olduk. Polisi, sağlık görevlilerini uğraştıran, özelikle bizi çok mağdur eden bu turistten şikayetimizi geri çekmeyeceğiz" dedi.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ, ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST KALDI

Çalarak yuttuğu pırlanta, kolonoskopi yapılarak çıkarılan İrlandalı turist Ian Camppel, taburcu edildi. Camppel, hastaneden çıktıktan sonra 'nitelikli hırsızlık' suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkarılan Ian Camppel, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30