17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ÖĞRETİM ELEMANLARI SERGİSİNE YOĞUN İLGİ
Tarih: 06/10/2018
Kaynak: Kent Haber
ÖĞRETİM ELEMANLARI SERGİSİNE YOĞUN İLGİ
Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyelerinin eserlerinden oluşan karma sergi yoğun bir katılımla açıldı.

Oasis Sanat Galerisi'nde gerçekleştirilen açılış kokteyline Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Erol Turgut, öğretim görevlileri, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Sergide 20 öğretim görevlisinin resim, seramik, heykel, grafik-tasarım, baskı çalışmaları beğeni topladı. Sergi hakkında Kent Haber’e bir açıklama yapan Dekan Prof. Erol Turgut “Güzel Sanatlar Fakültesi’nin ilçedeki varlığı, çalışmalarımızı ortaya koymanın ötesinde Bodrum halkıyla fakültemizi buluşturmadır. Biz bu sergiyi bu amaçla açıyoruz. Hem hocalarımız yıl içinde yaptıkları özgün ve yeni çalışmalarını sergileme fırsatı buluyorlar ama bunun ötesinde Bodrum halkını, ilgi duyan herkes fakültemizle etkileşiyorlar. Dolayısıyla bu sergileri onların ayağına getiriyoruz. O yüzden Bodrum halkı farkına varıp sergileri görürse fakültemizin Bodrum’a bir değer daha kattığı ortaya çıkacak” dedi.

Prof. Erol Turgut, sergide 20 öğretim elemanının 37 yeni ve özgün çalışması olduğunun bilgisini vererek, “Bunlar hocalarımızın bu içerisinde ürettiği resim, heykel, seramik, grafik-tasarım, baskı çalışmaları” diye konuştu.

Sergi, 26 Ekim 2018 tarihine kadar, pazartesi hariç her gün 11.00 -19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30