17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM'UN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ KİTAPLAŞTIRDI!
Tarih: 06/10/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM'UN SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ KİTAPLAŞTIRDI!
Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan, Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu Açık Görüş programına konuk olan Eğitimci Adil Ülgen; uzun zamandır üzerinde çalıştığı “Bodrum’u Cumhuriyetin Yüzüncü Yılına Hazırlama” adlı kitabını ve çözüm önerilerini izleyicilerle paylaştı.

Bodrum'un ve Belediyenin var olan sorunlarının tespiti ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerini, bütüncül projeleri kitap haline getirdiğini söyleyen Adil Ülgen sunum planını şu şekilde açıkladı.

“Yerel yönetim açısından Bodrum’un içinde bulunduğu durumu objektif biçimde yansıtabilmek için sorunları bütüncül bir anlayışla ele almak, sebep-sonuç ilişkisini kurmak gerekiyor. Ne var ki; Bodrum’da siyasetin böylesine bir düşünsel boyutu yoktur. Bütünü görme ve çözüme de bütüncül anlayışla yaklaşma sorumluluğu Bodrum’un siyasi aktörlerinin çok uzağındadır. Böyle olunca da Bodrum’un bugünü ve geleceğiyle ilgili siyasi söz söylenemiyor. Bu sözün söylenebilmesi için baştan sona zihinsel faaliyetin sergilenmesi, beynin üretim yapması, yani teknik düşünmenin gerçekleşmesi gerekir. Bu bakış açısıyla iki bölümlü bir sunum hazırladım. 1. bölümde; önce belediyenin görev alanlarını sıralamayı, sonra her bir alanda olup bitenlere bakmayı, 2. Bölümde ise çözüm önerilerini açıklamayı doğru buldum” dedi.

Bodrum’da Yerel Yönetimin Görev Alanlarını; Kentsel altyapı, Turizm, Tarih-kültür ve doğal varlıklar, çevre, sosyal ve demokratik belediyecilik açısından değerlendiren Ülgen çözüm önerilerini de Kentsel Alt Yapıyı Tamamlama programı, Turizmi yıla yayma programı, Yerel Kalkınma ve Yerel İstihdam Programı ve Gençlik Programı başlıkları altında toplamış.

Kitabını milletvekilleri, siyasi partiler, meslek odaları, sendikalar ve Sivil Toplum Kuruluşlarına göndereceğini söyleyen Ülgen, Bodrum Küçük Millet Meclisi başta olmak üzere kimi toplantı ve platformlarda da tanıtımını yapmayı planlıyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30