17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
HURDA DEMİR KESERKEN YANGIN ÇIKARDI!
Tarih: 05/10/2018
Kaynak: Kent Haber
HURDA DEMİR KESERKEN YANGIN ÇIKARDI!
Beylikkırlar mevkiinde öğleden sonra başlayan yangın kontrol altına alınırken, yangının çıkış sebebi de tespit edildi.

Yangını bölgedeki kullanılmayan elektrik trafo binasında bulunan hurda demirleri kesmeye çalışan bir şahısın çıkardığı saptandı. Plastik kasalara sıçrayan alevler bir anda büyürken, Bodrum duman altında kaldı.

Konacık Mahallesi Beylikkırlar mevkiinde bulunan kullanılmayan bir elektrik trafo binasındaki hurda demirleri kesmeye çalışan kimliği belirlenemeyen bir şahıs, yangın çıkmasına neden oldu. Şahsın terk edilmiş trafoda spiralle hurda demirleri keserken çıkardığı kıvılcımlar çevrede bulunan otlara sıçrayarak otluk alanda yangın çıkardı.

Otluk alanın içerisinde bulunan plastik meyve sebze kasalarına da sıçrayan alevler biranda tüm bölgeyi sardı. Kasalardan çıkan siyah dumanlar tüm Bodrum’dan görünürken vatandaşlar ise panik yaşadı.

Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını söndürmek için uzun süre çaba sarf etti. İtfaiye ekiplerine AKUT Bodrum Ekibi ve çevrede bulunan vatandaşlar da yardımcı oldu. Vatandaşların korku dolu bakışları arasından söndürme çalışması yapan ekipler yangını kısa sürede kontrol altına aldı.

Yangın ile ilgili araştırma yapan Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yangının çıktığı noktayı buldu. Eski bir elektrik trafosundan başladığı anlaşılan yangın ile ilgili ekipler soruşturma başlattı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30