17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DUVARI RENGARENK BOYADILAR
Tarih: 05/10/2018
Kaynak: Kent Haber
DUVARI RENGARENK BOYADILAR
Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı öğrencileri ve özel bir okulun öğrencileri, Cerebral Palsye (Serebral Palsi) hastalığına karşı farkındalık sağlamak için duvar boyama etkinliği yaptı.

Ressam Valentina Chernykh ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Salih Uygun tarafından hazırlanan duvar boyama projesi bugün Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nda gerçekleştirildi. Etkinlikte Sağlık Vakfı ve Bahçeşehir Koleji öğrencileri ile öğretmenler vakfın duvarına çiçek ve kelebek resmi yaptı.

Ressam Valentina Chernykh, “Hindistan’da kelebeklerin, çocukların dileklerini gerçekleştirdiğine inanılıyor, bu düşünceden yola çıkarak bu çocukların her birinin bir kelebeği olsun ve dileklerini gerçekleştirsin istedim” dedi.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Müdiresi İlknur Şengül ise “Türkiye’de ne yazık ki her 8 saatte 1 Serebral Palsi’li çocuk dünyaya geliyor. Bizim amacımız bu hastalığın varlığını hatırlatmak ve farkındalığını arttırmak” diye konuştu.

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı Halkla İlişkiler Sorumlusu Pelin Alaçam da gelecek hafta Bodrum Cup yarışları için 3. Kez bayrak boyayacaklarını ayrıca 19 Ekim’de Oasis AVM’de açılacak olan Mozaik Sergilerine tüm Bodrum Halkını davet ettiklerini belitti.


Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30