17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BAŞKAN KOCADON’A COŞKULU KARŞILAMA
Tarih: 04/10/2018
Kaynak: Kent Haber
BAŞKAN KOCADON’A COŞKULU KARŞILAMA
Bodrum 6. Asliye Ceza Mahkemesi'nin 2014 yılında, "İhmali Davranışla Görevi Kötüye Kullanma" suçu nedeniyle verdiği 38 günlük hak mahrumiyeti cezasının Yargıtayca onanmasının ardından görevden el çektirilen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, cezasının sona ermesinin ardından bugün düzenlenen görkemli bir karşılama töreni ile görevine döndü.

Bugün sabah saatlerinde Ortakent-Yahşi Mahallesi’ndeki evinden çıkan Mehmet Kocadon, kendisine eşlik eden konvoy ile birlikte Belediye Meydanı’na geldi. Burada başkanı aralarında Bodrum Belediye personeli, CHP İlçe örgütü üyeleri, STK ve çeşitli derneklerin temsilcileri, Bodrumsporlu sporcuların da aralarında olduğu yaklaşık 1500 kişilik bir kalabalık tarafından karşılandı. Başkan Kocadon makam aracından indiği sırada alanda meşaleler yakıldı. Belediye önünde toplanan kalabalığın yoğun ilgi gösterdiği Kocadon, Atatürk Anıtı ve Şehitler Anıtı’nın önüne çelenk bıraktı. Başkan Kocadon’u karşılamaya gelenler arasında ünlü sanatçı Nejat İşler de vardı. İşler, Mehmet Kocadon’a sarılarak geçmiş olsun dileklerinden bulundu.

Kalabalığın yoğun ilgisi arasında Bodrum Belediyesi önüne ulaşan Kocadon, burada coşkulu ve heyecan dozu yüksek bir konuşma yaptı. Konuşması sırasında oldukça duygulandığı görülen Kocadon, şu ifadeleri kullandı:

“Yolu hoşgörüden geçenler, inananlar, mücadele edenler, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Daha önce de yaşamıştık bugün de yaşıyoruz icap ederse gelecekte de yaşarız, yılmayız mücadele etme ruhumuzdan asla vazgeçmeyiz. Hatırlayalım. Bir dönem de böyle bir süreçten geçtik. Yine Bodrum halkı sokaktaydı, yine Bodrum halkı afiş asıyordu, yine Bodrum halkı dimdik duruyordu. Hatta köşe yazıları yazılıyordu. Ama hep engellenmeye çalışıldı. Bodrum halkı şunu demek istiyordu; bir tehlike geliyor arkadaşlar dikkat edin. Değerli büyüklerimize buradan mesaj yolluyorlardı. Ama maalesef hiç kimse oralı olmadı. Hatta yasaklar getirildi. Ama sizler inanmaktan hiçbir zaman vazgeçmediniz. O zaman da beni böyle karşıladınız. Ve size şunu söylemiştim. Halkıma ve devletime asla küsmüyorum. Bana bunu yapanların hepsini Allah’a havale ediyorum demiştim. Ve tam 3 yıl sonra arkadaşlar Bodrum'un sokaklarında yükselen ses, halkın gücünü siyasi büyüklerimiz, seçilmiş büyüklerimize yapılan haince saldırıyı yine bu halkı sokağa dökerek engellediler. İşte o halk, bu halk. Halkın seçtiğini ancak halk götürür. Darbelerle, kötü niyetlerle, kumpaslarla bir yere götüremezsin. Gel demokrasiden yana ol. Seçilmişlere biraz daha takdir hakkını fazla kullanma hakkını sağla. Niçin bu kesintilere uğruyoruz arkadaşlar? Bütün takdir hakkımı halkımdan yana kullandığım için halkımdan yana.”

Bu süreçte Bodrum halkından büyük destek gördüğünü ifade eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Bodrum halkı sokaklarda resimler astı. Altına ufak ufak yazılar eklediler. Fakat yine bazı art niyetliler, daha doğrusu bunlara içindeki kin ve nefreti bırakamayanlar diyeyim ben. Eleştirilere başladılar. Yazıyorlar. Halbuki oradakinin ne demek olduğunu anlamaya çalışmıyorlar arkadaşlar. Bakın ne diyor Bodrum halkı resimde, seninleyim diyor. Niçin seninleyim diyor? Daha fazla adalet için seninleyim diyor. Niçin seninleyim diyor? Daha fazla demokrasi için seninleyim diyor. Niçin seninleyim diyor? Bireysel hak ve özgürlükler için seninleyim diyor. Niçin seninleyim diyor? Ulu önder atamızın gözündeki medeniyet yolu ışık yolu olduğu için seninleyim diyor. Niçin seninleyim diyor? Yurtta barış dünyada barış dediğimiz için seninleyim diyor. Niçin seninleyim diyor? Ekonomik güç için seninleyim diyor. Niçin seninleyim diyor? Daha modern eğitim için seninleyim diyor. Niçin seninleyim diyor? Gelecek nesiller sağlıklı nesiller yetiştirmek için seninleyim diyor. Ama o hala anlayamıyor. Ama bir gün bu adalet, bu demokrasi, bu özgürlük ona da lazım olacak. Ona da lazım olacak” dedi.

KİME MESAJ VERDİ?

“Bodrum’un gönlü zengin insanları olarak artık yüzdelere takılı kalmıyoruz” diyerek konuşmasını sürdüren Başkan Kocadon, isim vermeden siyasi bir adrese de mesaj gönderdi. Oy oranları, parti üyesi ve delegelerle işleri olmadığını dile getiren Kocadon, isim vermeden "Kin ve nefretle bir yere varamazsın, halk ile bütünleş" diyerek mesaj verdiği konuşmasına şöyle devam etti.

“%51 %49 %30 %10 gibi rakamlarla işimiz yok bizim. Üyeyle, delegeyle de işimiz yok bizim. Bizim işimiz halk ile halk. Halk nerede biz oradayız. O güzel kardeşime de sesleniyorum. Defalarca elimizi uzattık, yetmedi. Şimdi kucağımızı açıyoruz. Bağrımızı açıyoruz gel artık diyoruz. Kin ve nefretle bir yere varamazsın. Halk ile bütünleş, kucaklaş, sevgi dolu bir Türkiye yaratalım diyoruz. Bunun da gününü bugün Bodrum'dan veriyoruz. Önce Bodrumumuza sonra güzel Muğlamıza ve Muğlamızdan dalga dalga Anadolu’ya yayılması dileğimle, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki varsınız. Onun için bu şehitlerimize bu vatan için kendilerini feda ettiği için bir defa daha nimet borcumuzu göstermeliyiz. Onlar bizim için orada mücadele ediyorlar. Ve hepsine Allah’tan rahmet ailelerine sabır diliyorum. Ne mutlu Türküm diyene. Ne mutlu birlik beraberlik diyene ne mutlu barış diyene. Hepinize sevgi ve saygılarımla kaldığımız yerden görevimize devam halk yeter diyinceye kadar devam. Halk yeter diyinceye kadar devam” diye konuştu.

Başkan Kocadon daha sonra alkışlar arasında makamına girerek görevini Dursun Göktepe’den devraldı. Makamında basın mensuplarına konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Türkiye’de imar barışı geldi. İmar barışının geldiği bir yerde belediye encümeninin kararı iptal ediliyor. Savcılıktaki 184 dosya iptal ediliyor. Kanun yapıcılar suçu ortadan kaldırıyor. Suç yok, suçlu yok, ama ceza var. Hukuk mantıktır. Yapı kayıt belgesi alıp bütün cezalar ortadan kalkıyorsa, yerel yöneticiler neden ceza alıyor? Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, Adalet Bakanlığımız ve İçişleri Bakanlığımızın bu afla ilgili konuları bir defa daha gözden geçirmesi lazım. Yerel yöneticilerin de bu kapsamın içinde tutulması lazım. Yani benim suçum duvarı geç yıkmak mı? İnsanlar gökdelen yapıp bütün cezalardan kurtuluyor, Bodrum Belediye Başkanı bir duvarı geç yıktı diye 38 gün hak mahrumiyeti cezası alıyor. Bu konu ulusal basında tartışılsın. Bu benim başıma gelenler üniversitelerde derslerde okutulması lazım. Bizim kaybettiğimiz zamanı kim geri getirebilir?” ifadelerini kullandı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
birol oymaklı
05/10/2018
bence yeter
maalesef iki seçim döneminde de bu beye oy vermiş biri olarak diyorum ki artık yeter bodruma yaptığınız kötülükler.galiba bu bey büyük şehire aday olacakmış.tüm muğlalılara şunu söylemek isterim biz yandık bari bütün muğla yanmasın.
Ali
04/10/2018
rantiye
Rantçılarının yalakalığı mı diyelim yoksa bir daha seçilemeyeğini bildiğinden veya rantçılarının musluğu kapanacağından düzenlenen şov mu diyelim neresinden bakarsak bakalım son kozların gibi duruyor.
Necmi Kadar
04/10/2018
Bulutların Üstü
Kendisini partisinin ve delegelerinin üzerinde gören bir zihniyet.Ekonomik güçten bahsediyor,personelin maaşlarını ödeyemiyerekmi güçten bahsediyorsun ? Böyle zihniyetdeki CHP ye böyle başkan yakışır.Bakalım ilçe yönetimi ne diyecek ?
Osman ޞahin
04/10/2018
Çelenk koyma
Sayın Başkan yıllardır Bodrum belediye başkanlığı yapıyorsunuz o Belediye meydanında o kadar milli bayramlar ve anma törenleri yapıldı törenlere Kaymakamlar dahil katılırken o meydanda gözler hep sizi yani Bodrum belediye başkanını aradı ama siz ısrarla hep yardımcılarınızı gönderdiniz ki şuan mensubu olduğunuz siyasi parti ATAMIZIN KURDUОU CHP.Her nasılsa bugün ATAMIZIN ve ޞEHiTLERiMiZiN Anıtına çelenk koymuşsunuz inşallah bu bir başlangıç olur..Bir vatandaş olarak size ne diyebilirim ki "Geçmiş olsun Sayın Başkan"
Ali
04/10/2018
RANTiYE
Ne yaptın başgan savaş mı kazandın yoksa bodrum markasına bir katkın mı oldu yaptığın sayısız usulsüzlüklerden sadece bir tanesinden 1 ay ceza aldın. her ceza çektiğinde bunlar olacaksa yandık !!

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30