17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
CHP'DE ADAY ADAYLARI ŞİMDİLİK HAVAYI KOKLUYOR
Tarih: 03/10/2018
Kaynak: Kent Haber
CHP'DE ADAY ADAYLARI ŞİMDİLİK HAVAYI KOKLUYOR
CHP MYK toplantısında alınan karar sonrası Belediye Başkanlıkları, Meclis Üyelikleri ve İl Genel Meclisi üyelikleri için aday adaylığı başvuruları 1 Ekim itibariyle başladı.

İsmi Bodrum Belediye Başkan adaylığı için konuşulan isimler arasında yer alan CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, “Bodrum Belediye Başkanlığı çok onurlu bir görev. 12 Ekim’e kadar bir süremiz var. Bu sürede gerekli değerlendirmeleri, görüşmeleri yapıp ondan sonra kararımı bildireceğim” dedi.

Konu ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Merkez Yürütme Kurulunun aldığı karar gereği 1-19 Ekim tarihleri arasında belediye başkanlığına ya da belediye meclis üyeliğine başvurular başladı. Bu anlamda her gün partide nöbetçi bir arkadaş kalıyor, başvuruları alıyoruz. Yine il ilçe başkanları, yönetim kurullarındaki seçilmişlerle ilgili de 12 Ekim’e kadar bir süre verildi. Bu süre içerisinde belediye başkanlığına, belediye meclis üyeliğine aday olacak arkadaşlarımız il ve ilçedeki yönetimlerden istifa etmek zorundalar.”

Bodrum’da şuana kadar herhangi bir başvuru olup olmadığını sorduğumuz Seymen, “Bodrum’da başkanlık için çok konuşuluyor. Dosya alanlar var, daha başvuruyu getirmediler. Ama bize geçen seçimlerde 96 kişi meclis üyeliği adaylığı için başvuru yapmıştı. Sonra o sayı 10 daha artmıştı. O zaman da ben görevdeydim. Bu sayının önümüzdeki hafta ve diğer hafta çok artacağına inanıyorum” diye konuştu.

12 EKİM’E KADAR BEKLEYECEĞİM

Bodrum’da belediye başkan adaylığı için konuşulan isimler arasında yer alan Recai Seymen, “Aday olacak mısınız?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Bodrum Belediye Başkanlığı çok onurlu bir görev. Çok güzel bir görev. Halka hizmet etmek güzel bir görev. Bu konuda henüz netleşmiş bir kararımız yok. 12 Ekim’e kadar bir süremiz var. Bu sürede gerekli değerlendirmeleri, görüşmeleri yapıp ondan sonra kararımı bildireceğim” dedi.

Seymen, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile ilgili ise “Şu anda adaylık başvurusu yapmayı düşünen herkes beklemede. Dosya alıyorlar, bakıyorlar, inceliyorlar. Ben Büyükşehir Belediye Başkanlığı için bir başvuru olduğunu duymadım. Ben önümüzdeki hafta ve diğer haftanın hareketli geçeceğine inanıyorum” dedi.

Yerel seçimlerle ilgili çok konuşulan CHP - İYİ Parti ittifakı konusunda da görüşlerini sorduğumuz CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, şunları dile getirdi:

“Adayın etrafında bir ittifak olabilir. Öyle konuşuluyor. Ama İYİ Parti de diğer siyasi partiler gibi kendi adayını çıkaracak. Bu yönetimler bazında değil, belki halk bazında bir ittifak olabilir. Ben CHP’nin Bodrum’da, Muğla’da böyle bir ittifaka gereğinin olduğunu düşünmüyorum” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
akin derbi
05/10/2018
Ba?l?k
Eger köklü bir degisiklik yapmadan secimlere girerseniz Bodrumu AKP'ye gümüs tabakla ikram edeceksiniz.
Hülya
04/10/2018
Başkan?
Yeni belediye başkanı vizyonu geniş,çözüm üreten, insana yakın olmalı.Gözü aç ,çalışır gibi görünen kadroyu tamemen değiştirmeli Fosil değil taze kana ihtiyaç var.Benim adayım Ali Öztürk.!

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30