17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞINA 4 GÖZALTI
Tarih: 02/10/2018
Kaynak: Kent Haber
GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞINA 4 GÖZALTI
Bodrum’da 4 kişi, kaçak göçmenleri yasadışı yollarla Yunan adalarına geçirmeye çalıştıkları iddiasıyla gözaltına alındı. Şahıslar çıkarıldıkları mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldı.

Bodrum Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticaretiyle Mücadele Grup Amirliği ekipleri, Bitez Limanı civarında yabancı uyruklu şahısların olduğu ve iki aracın da Bitez Limanı içerisinde bulunduğu bilgisini aldı. Bölgeye intikal eden ekipler, makilik alanda arama yaptı. Aramalarda aralarında kadın ve çocukların da olduğu Somali ve Yemen uyruklu 18 kaçak göçmen yakalandı. Göçmenler önce İlçe Emniyet Müdürlüğü, ardından da Muğla Göç İdaresi’ne gönderildi. Koyda bir adet şişme bot ele geçirildi.

Göçmen grubunu yasadışı yollardan bot ile yurtdışına çıkarmak isteyen G.K, M.E, M.E ve İ.F isimli şahıslar ise gözaltına alındı.

Emniyette işlemleri tamamlanan şüpheliler, bugün adliyeye sevk edildi. Şahıslar çıkarıldıkları mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30