17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SUYUN BÜYÜSÜ BODRUM’DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Tarih: 02/10/2018
Kaynak: Kent Haber
SUYUN BÜYÜSÜ BODRUM’DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Uluslararası Suluboya Derneği tarafından Bodrum’da “Suyun Büyüsü” adlı resim sergisi açıldı.

2012 yılında İzmir’in Seferihisar İlçesi’nde kurulan ve 6 sene içinde derneğin kurucusu ve Dünya başkanı Atanur Doğan tarafından Kanada’dan Avusturalya’ya 100 farklı ülkede bağımsız şubeleri açılan Uluslararası Suluboya Derneği Bodrum’da 47 sanatçının 47 eserinden oluşan bir sergi açtı.

Suluboya Resim Sanatının Tanınması ve yaygınlaşması, Dünya ülkeleri standartlarında suluboya sanatçılarının yetişmesi konusunda çalışmalar yürüten derneğin Herodot Kültür Merkezi’nde kokteylle açılışı yapılan sergisi beğeni topladı. Dernek Başkanı Ayşın Keskiner, Kent Haber’e yaptığı açıklamada sergi hakkında bilgiler vererek şu ifadeleri kullandı:

“Burada 47 eser sergileniyor. Bunlar dernek üyelerimizin suluboya eserleri. Bu eserlerle ülkemizin dört bir yanını dolaşıyoruz. Amacımız suluboyayı tanıtmak, yaygınlaştırmak, halkımızın beğenisine sunmak, aynı zamanda da derneğimizi tanıtmak. Bu 13’üncü sergimiz” dedi.

Uluslararası Suluboya Derneği’nin yurtdışı çalışmalarından da bahseden Keskiner, “Dernek bir Türk tarafından kuruldu. Atanur Doğan. Şu anda 100 değişik ülkede şubelerimiz var. Her ülkenin, kendi başkanı bulunmakta. Bunların hepsi başında da Atanur Doğan var. Hepsi Türkiye’ye bağlı. Yurtdışında festivallerimiz oluyor, bienallerimiz oluyor. Oralara katılıp ülkemizi temsil ediyoruz” diye konuştu.

Sergi, 10 Ekim tarihine kadar açık kalacak.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30