17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KOCADON GÖREVE DÖNÜNCE MAAŞLAR DA ÖDENECEK!..
Tarih: 01/10/2018
Kaynak: Kent Haber
KOCADON GÖREVE DÖNÜNCE MAAŞLAR DA ÖDENECEK!..
Bodrum Belediyesi'nde personelin 2 hafta önce yatması gereken maaşları henüz yatırılmadı. Maaşların, aldığı 38 günlük hak mahrumiyeti cezası nedeniyle görevden uzaklaştırılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un göreve başlamasından sonra ödenmesi bekleniyor.

Büyük maddi zorluklarla boğuşan ve çok ciddi borç yükü altında olduğu bilinen Bodrum Belediyesi'nde son iki aydır personel maaş ödemelerinde sıkıntılar yaşanıyor. Uzun zamandan beri personel maaş ödemelerinde sorunlar yaşadığı bilinen belediyede, geçmiş dönemde parça parça ödemelerle kriz yönetimi yapılıyordu. Bu ay ise hiçbir personele maaşlarına mahsuben herhangi bir ödeme yapılmadığı öğrenildi. Ekonomik kriz gerekçe gösterilerek yapılamadığı ifade edilen maaşların, aldığı 38 günlük hak mahrumiyeti dolayısıyla görevden uzaklaştırılan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un göreve başlayacağı bu hafta içerisinde yatırılacağının ifade edilmesi ise dikkat çekti.

Konu ile ilgili bilgisine başvurduğumuz Bodrum Belediyesi ise “Piyasanın durumu herkesi etkilediği gibi bizi de biraz etkiledi. Bugün yapılandırmanın son günü bu hafta içerisinde yatıracağız. Bütün personelin maaşını yatıramadık. Biz çalışanlarımızı memur, işçi taşeron diye ayırmıyoruz. Birinin maaşını verirken diğerini mağdur etmek istemedik. Herkesin maaşını aynı anda yatıracağız” denildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
ahmet aydın
06/11/2018
her 10 kişiden 1 i zabıta
her 10 kişiden 1 i zabıta , belediyede memur. yandaşlara dükkanlar kiraya verilmiş. tanıdıklar da belediye kadrolu maaşlı çalısıyor. zaten bu düzende patlıycaktı. meraklı birilieri aynı nüfusta diğer belediyelerde kaç kişi çalısıyor bir arastırsın. bodrum da 10 kişiden 1 kişi belediyeden nemalanıyor. rezalet cıkmadan düzenlensin bu fazla personel sorunu
Zeliha aslan
05/11/2018
Maaş
Tam ikibuçuk aydir maaş yok intarin eşiğindeyiz çocukları okutmakta zorlaniyoruz bankalar borç batağinda ev kira 2 çocuk Amaç ney insanları ölümemi sürüklüyorsunuz yoksa yuva yikmayamı ne yapalım Birdaha oymu tobe
eray
04/10/2018
Bodrum Bir Masalmış
istanbul'dan bakınca Bodrum çok güzel görünüyordu. ޞu an hafta sonu Bodrum hafta içi istanbul'da yaşıyorum. Koca istanbul daha iyi yönetiliyor. Ülkemizin vitrini olan tatil beldesi Bodrum da arabanız çukur veya yama olmayan yolda 100 metre gidemez, her ay vidanjör çağırmazsanız sonucuna katlanırsınız, tam hava mis gibi derken yanan çöplük bir anda ortalığı duman altı yapar, yağmur yağınca her yer sel olur, yaya yüryecem deseniz kaldırım yok arabayla gideyim deseniz yok yok kısacası masallar ülkesi masallarda güzel gerçeğe geldiğinizde hepsinin masal olduğunu yaşayarak öğreniyorsunuz.
Necmi Kadar
03/10/2018
Destek
Haklısın Ali Bey katılıyorum, hepsinide biliyorum.
ali
03/10/2018
5 lira
necmi kadar o afişleri asanlar daha düne kadar ceplerinde beş lira bile yoktu
kadir yildirim
02/10/2018
sefil isci
belediyenin cok sacma giderleri savurganlik var baskan sayin kocodon 1 sene gelmese vay iscinin haline kimin naptigi belli degil belediyede ne yazikki bence basiretsiz bir siyasi partinin iradesi var yakinda kayyum atanmassa sasirmayin belediyeye
Necmi Kadar
02/10/2018
Destek
Yanındayız afişi asan yandaşlar,pamuk eller cebe hadi bakalım.
gülcan karaca
02/10/2018
acaba
oy istenirken böyle olmuyor ama dimi.bence bodruma müstehak.oy verirken bir daha düşünün.ortanekt belediye başkanlığındayken ortakent ne haldeydi.ki beklentiniz olsun yazık yazık.ben halkım.ve 100 oyum olsa birini vermem hep söylüyorum ama dinletemiyorum secimler yaklasıyor herkes ona göre oy kullansın.
mehmet sait
02/10/2018
kocadon
Paralarin ödenmesiyle ne alaksi var bu durumun? milleti geriztekali sayiyorlar heralde. belediyeye sirf secim icin onca gereksiz adam alirken iyi.
yazık
02/10/2018
iyi günler
Belediye yi kendi işini beceremeyip dükkanını kapatan taksi ve dolmuşunu kiraya veren ayrıca kifayetsiz yeteneksiz yüzlerce elemanla doldurursan bir kişinin yapacağı işi 3,5 kişiyle yapmaya çalışır onuda yapamazsın üstüne üstlük doğal olarak maaş da veremezsin.
Tayfun ilgın
02/10/2018
Bak şu işe
Kocadon memur maaşını ödememenin suç olduğunu bilmiyor herhalde. Tam okul haftasında milleti parasız bırakmak oluyor mu? Taş mı yicez tabi senin tuzun kuru.
can can
02/10/2018
başgan
polo yaka başgan.ya allah aşkına para toplayıp şu adama !! takım felan alalım.böyle ciddiyetsiz bir başkan olamaz.olmamalı.bodrum belediye başkanlığına zerre yakışmıyor.
Mehmet
02/10/2018
Duy bunlari
Duy olan biteni sayın CHP örgütü yalakaligin adam kayırmanın sonu
Mehmet Kocabaş
02/10/2018
Maaşlar
Memurun maaşının Kocadon’un dönmesiyle ne alakası var. Ne kadar saçma sapan açıklamalar bunlar. Akıl sağlıkları yerinder umarım. Allah akıl fikir versin bunlara. Yalakslığın böylesini ben başka hiç bir ülkede görmedim. Türkiyedede Bodrum tip yalakalık başka hiç bir yerde yok.
burak belde
01/10/2018
komik
Bu hep böle değilmidir. Birileri gezer tozar, memlekete bir tane çivi çakmaz. tüm sülalesi siyasetin belli yerlerinde görev almıştır. ve birileri gerçekten çalışanlar maaşlarını bile alamazlar
cemile denizlioğlu
01/10/2018
haha
sistem buna deniyor zaten
murat saygın
01/10/2018
kasayı yanında mı götürmüş
2 aydır ödenmayan maaşlar var. Sayın Kocadon kısa bir dönem önce görevden alındı. Nasıl bir Belediyeciliktir ki, o yokken maaş ödenemiyor. Nasıl bir sistem, nasıl bir denge Birileri dalga geçiyor sanıyorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30