17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BEKLENEN YAĞIŞ PAZARTESİ GELDİ...
Tarih: 01/10/2018
Kaynak: Kent Haber
BEKLENEN YAĞIŞ PAZARTESİ GELDİ...
Bodrum'da haftasonundan beri beklenen yağış pazartesi geldi. Bodrum’da sabah saatlerinden itibaren zaman zaman sağanak yağış etkili oluyor. İlçede yağışın en fazla etkili olduğu bölgelerden Yalıçiftlik Mahallesi’nde su taşkınları yaşandı.

Pazar akşam saatlerinden itibaren Muğla ve çevresinde yaşanması beklenen Gökgürültülü Sağanak yağışlar Bodrum’a beklenen şiddette yağmadı. Gece saatlerinde Muğla ve çevresinde gökgürültülü sağanak yağışlar etkili olurken, Bodrum’da gece boyu birkaç bölgeye hafif şekilde düşen yağış dışında etkili bir yağmur yağmadı.

Sabahın erken saatlerinde Karaada ile Bodrum arasına düşen şimşek ve yıldırımlar ise farklı bir görüntü oluşturdu. Bodrum’da etkisini beklenen şiddette göstermeyen gök gürültülü sağanak yağışlar özellikle Marmaris, Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman gibi ilçelerde etkili oldu.

Sabah saatlerinde Yalı Çiftlik Mahallesinde etkili olan sağanak yağış sırasında bazı yolların dereye döndüğü öğrenildi. Ekiplerin su taşkınları yaşanan bölgelere müdahale ettiği bildirildi. Yağışlı hava sisteminin Pazartesi akşam saatlerinden itibaren bölgemizi terk etmesi bekleniyor.

Son 3 yıldır Bodrum ve çevresine Eylül ayında düşen yağış miktarında net bir azalma olduğu biliniyor. Geri kalan aylarda da durum Eylül ayı ortalamalarından farklı değil.

Bodrum’u besleyen barajlardaki su seviyelerindeki azalma da dikkati çekiyor. Eylül ayında düşen yağışların barajlara faydası olup olmadığı ise şu an için bilinmiyor.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30