17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KÜDÜR'ÜN İMDADINA YAĞMUR YETİŞTİ!
Tarih: 30/09/2018
Kaynak: Kent Haber
KÜDÜR'ÜN İMDADINA YAĞMUR YETİŞTİ!
Bugün akşam saatlerinde Yalıkavak Küdür mevkiinde makilik ve otluk alanda başlayan yangın, yağmurun etkisiyle kendi kendine söndü.

Akşam saatlerinde henüz tespit edilemeyen bir sebeple başlayan yangın, Küdür Yarımadasının oldukça sarp olan batı ucunda çıktı. Bölgede etkili olan kuvvetli rüzgarın etkisiyle hızla büyüyen yangına, yol olmadığı için itfaiye araçları uzun süre müdahale edemedi. Çok sayıda itfaiye ekibinin yönlendirildiği bölgeye ulaşmaya çalışan ekiplerin imdadına yağmur yetişti. Hızlı bir şekilde büyüyerek oldukça geniş bir alanda etkili olan yangın, yağmurun etkisiyle söndü. Ekiplerin bir kısmının bölgede tedbir amaçlı bekletildiği belirtildi.

Yetkililer, sabah saatlerinde yangının ne kadar alanda etkili olduğuna ve çıkış nedeninin tespitine yönelik çalışmaların yapılacağı bilgisini verdi.

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda da oldukça büyük yangınların çıktığı Küdür'de, gecenin bu saatinde başlayan yangının kasıtlı olma ihtimali dikkat çekiyor.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30