17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
ÖZAY KARTAL’DAN AÇIK GÖRÜŞ'TE ÇARPICI AÇIKLAMALAR
Tarih: 29/09/2018
Kaynak: Kent Haber
ÖZAY KARTAL’DAN AÇIK GÖRÜŞ'TE ÇARPICI AÇIKLAMALAR
Bodrum’un tek görsel medya kuruluşu Kent TV'de canlı olarak yayınlanan, Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu Açık Görüş programına konuk olan reklamcı-gazeteci Özay Kartal gündemi sarsacak açıklamalar yaptı.

2009 ve 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un seçim kampanyalarını yöneten Kartal, Bodrum Belediyesi'nin hizmetlerinden yalnız kendisinin değil, Mehmet Kocadon’un da memnun olmadığını, bu yüzden de daha yetki sahibi, aktif ve icracı bir görev olan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olacağını, CHP dışında da bir alternatif düşünmediğini söyledi.

Kendisinin Bodrum Belediyesi'nde resmi bir görevi olmadığını, bir reklam ajansı sahibi olarak diğer belediyelerden olduğu gibi Bodrum Belediyesi'nden de iş aldığını, ancak Mehmet Kocadon’la olan dostluğu nedeniyle farklı yorumlar yapıldığını söyleyen Özay Kartal, izleyicilerden gelen soruları da yanıtladı. CHP'yi uyguladığı politikalar nedeniyle sert sözlerle eleştiren Kartal, programda özetle şu değerlendirmeleri yaptı;

“Bugün Türkiye’nin sorunu iktidarın yaptığı yanlış uygulamalardan çok muhalefetin beceriksizliğidir. Özellikle de ana muhalefet partisi olarak CHP; halka umut vermekten uzak söylemleri, halktan kopuk politika ve projeleriyle ne yazık ki AK Partiye iktidarı altın tepside sunmuştur. Parti içi iktidara odaklanan Kılıçdaroğlu ve ekibi, her başarısızlıktan yeni bir başarı hikayesi çıkarmaya çalışıyor. Doğal olarak Genel Merkezden beklentisi olan yerel siyasetçiler de aynı yanlışı sürdürüyorlar. Acil tedbirler alınmazsa, bırakın büyük metropolleri yeniden almayı, ellerindeki belediyeleri de kaybedebilirler” dedi.

Bodrum’un bir dünya kenti olması gerçeğinden hareketle kentin kültürel ve arkeolojik değerlerini korumak için kurulan Akademia Vakfı'nın da başkanlığını da yapan Özay Kartal, Mozelium için hazırlanan proje önerisiyle ilgili de bilgiler verdi. Kartal, "Dünya ölçeğinde tanınan böylesi önemli bir kültür varlığına sahip olduğumuz için şanslıyız, onu korumak, yaşatmak tüm Bodrumluların ertelenmez görevlerinden biridir" dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30