17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BAŞKAN YARDIMCISI TANER USLU'DAN KASIRGA AÇIKLAMASI
Tarih: 28/09/2018
Kaynak: Kent Haber
BAŞKAN YARDIMCISI TANER USLU'DAN KASIRGA AÇIKLAMASI
Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Taner Uslu, yaklaşan tropik fırtına öncesi gerekli tüm tedbirlerin alındığını ve teyakkuz halinde olduklarını söyledi.

Orta Akdeniz’de oluşan fırtınanın Pazar günü Ege kıyılarını vurması bekleniyor. Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Kent Haber’e yaptığı açıklamada belediye olarak tüm hazırlıkların tamamlandığını ve teyakkuz halinde olduklarını ifade ederek şunları dile getirdi:

“Bodrum Belediyesi olarak gerekli bütün hazırlıklarımızı daire amirlerimiz, birimlerimiz, müdürlerimiz, personelimiz nezdinde yaptık. Programlarımız yapıldı. Tüm ekiplerimiz teyakkuz halinde. Biz derelerde belli aralıklarla temizliklerimizi yapıyoruz ama derelerimizi temizledik, mazgallarımızı temizledik. Yaz sezonu boyunca kapalı olan dere ile deniz bağlantılarını açtık. Tüm ekiplerimiz teyakkuz halinde. Meteoroloji’den yapılan uyarıda tropik fırtınanın Pazar günü geleceği duyuruldu. Bu da hem rüzgar hem de yağış olarak gelecek.”

Bodrum’da özellikle ilk yağışlarda bazı sıkıntıların yaşandığını ifade eden Uslu, “Bu yağış belli bir miktarın üzerine çıktığında oluşabilecek olayları bildiğimiz için ona göre önlemlerimizi aldık. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, Park Bahçe Müdürlüğü ekiplerimiz, Zabıta Müdürlüğündeki arkadaşlarımız, destek hizmetleri ve diğer birimlerdeki arkadaşlarımız teyakkuz halinde. Arkadaşlarımız programlarımızı yaptık, görev dağılımlarını yaptık, makine ve ekipmanlarımızı hazırladık. Vatandaşlarımızı da belediye hoparlörlerinden yaptığımız anonslarla uyarıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz, Kaymakamlığımız, İlçe Emniyet Müdürlüğümüz, Jandarmamız ile irtibat halindeyiz ve koordineli olarak çalışmaktayız. Üstüne basarak söylüyorum; tüm arkadaşlarımız kontrolleri şu an bile yapmaktalar. Pazar günü tatil olmasına rağmen herkes hazır olacak. Biz hazırız. Herhangi bir olumsuzluğu bildirmek veya uyarıda bulunmak isterlerse belediyemize 153 numaralı telefondan ya da 444 00 48 numaralı telefondan ulaşabilirler. Arkadaşlarımız her zaman olduğu gibi o telefonun başında olacaklar. Biz çalışmalarımızı yaptık, önlemlerimizi aldık. Meteorolojiden gelecek uyarıları bekliyoruz. Sonrasını yaşayıp göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Yaver Güngör
29/09/2018
Dere Yatağının Tespiti
Sayın Dilek ޞendil paylaştığınız yorumda dere yatağını Naringi Evlerinin dere yatağını daralttığını yazmışsınız. Bu doğru değil çünkü bizim olduğumuz noktada derenin en dar yeri 7 mt. Dir. Ancak yol ile Liv otel arasında kalan kısım daralmıştır. Bu da Belediye ile Otel arasındaki konudur.
Dilek ޞendil
28/09/2018
dere yatakları
Sayın Uslu, güzel diyor da, örneğin Karaincir mevkiinde Batı Tur ile Beyaz ޞehir siteleri arasından denize inen ve Narengi villaları tarafından daraltılan dere yatağı 2 yıldır HiÇ temizlenmedi: ADETA BiR ORMAN oldu. Su akar mı hiç, taşar!

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30