17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM’DA 15 TEMMUZ PROGRAMI...
Tarih: 27/09/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM’DA 15 TEMMUZ PROGRAMI...
Tüm Türkiye’deki okullarda Eylül ayının ikinci haftası gerçekleştirilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı Bodrum’da da gerçekleştirildi. Bodrum'da düzenlenen programda ünlü sanatçı Şükriye Tutkun da Türküler söyledi.

Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından hazırlanan programa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, MHP Bodrum İlçe Başkanı Ömer Varan, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı, ardından Kuran tilaveti gerçekleştirildi. Daha sonra bir konuşma yapan Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Yusuf Özden, “15 Temmuz günü hainler bu necip milletin damarında kan gibi taşıdığı birlik ve beraberlik duygusunu hesaba katmadılar. Millet, başkomutanımızın çağrısına katılıp havadan atılan helikopterdeki kurşunlara göğüs gerdi. Ölüme gideceğini bile bile tankların önüne geçti. Kimi kolunu, kimi bacağını kaybetti ama vatanımızı bölmek isteyen bu hainleri durdurmayı başardı” dedi.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin ise “Okulların açıldığı Eylül ayının ikinci haftasında tüm Türkiye’deki okullarımızda 15 Temmuz şehitlerimizi anma günü etkinlikleri düzenlenmektedir. Bu hafta Bodrum’daki bütün okullarımızda bu tarz etkinlikle devam edecektir. Buradaki programı hazırlayan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Programda müzikler eşliğinde 15 Temmuz temalı şiirler okundu. Okulun Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Abdulkadir Sağlam tarafından yazılan ve 15 Temmuz şehidi Türkmen Tekin’in hayatını anlatan tiyatro gösterisi ise duygu dolu anlar yaşattı.

Program sonunda Türk Halk Müziği sanatçısı Şükriye Tutkun da türküler söyledi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30