17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM’DA ARSIANI RÜZGARI
Tarih: 26/09/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM’DA ARSIANI RÜZGARI
Gürcistan Devlet Şarkı ve Dans Topluluğu–Arsiani, Bodrum’da müthiş bir dans gösterisi sundu.

İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında Türkiye’ye gelen Arsiani, Sunu Event’in organizasyonuyla Bodrum’da da bir gösteri sundu. Herodot Kültür Merkezi’ndeki gösteriyi aralarında CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz’ın da aralarında olduğu çok sayıda kişi izledi.

48 dansçı ve 10 müzisyenin sahne aldığı ve Kafkas danslarının sergilendiği gösteri, nefesleri kesti. Gecede Bodrum’da dansın ve halkoyunlarının gelişmesine katkıda bulunanlara teşekkür plaketleri verildi.

Dansçıların 1,5 saatlik performansı, katılımcıların beğenisini topladı.

Etkinlik sonunda Kent Haber’e konuşan Sunu Event sahibi Erol Güneri, şu bilgileri verdi:

“Gürcistan Acara bölgesinden Arsiani grubu. Batum’dan geliyor. Bunlar devletin sanatçıları. İzmir Enternasyonal Fuarı’na katıldıktan sonra Sunu Event’in organizasyonu ile Bodrum’da da bir gösteri yaptılar. Ağırlıklı olarak Kafkas danslarını sergilediler. Zaten o bölgenin danslarını biliyorsunuz, hareketlidir, ritim çok yüksektir. Bize Kafkas dansları ziyafeti çektiler” dedi.

Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30