17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM’DA ALEVLİ GECE!..
Tarih: 26/09/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM’DA ALEVLİ GECE!..
Bodrum’a bağlı İslamhaneleri Mahallesi'nde otluk ve makilik alanda çıkan yangında ilk belirlemelere göre yaklaşık 30 hektar alan kül oldu.

İslamhaneleri Mahallesi sınırları içerisinde, Bağla Koyunun üst kısmında bulunan Mandıra Tepesi Mevkiinde gece saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan yangın, rüzgarın şiddeti ile kısa sürede geniş bir alana yayıldı. Alevler Yarımada’nın pek çok noktasından görüldü.

İhbar üzerine bölgeye Bodrum Orman Şefliğine ait arazözler ile çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Arazinin sarp olması ve rüzgarın zaman zaman yön değiştirmesi nedeniyle müdahalede güçlük yaşayan ekipler, yoğun çaba sarf etti. Ekiplere, Muğla 911 Arama Kurtarma ve Araştırma Derneği ile AKUT Bodrum ekibi de destek verdi.Bölgedeki bazı sitelerin sakinleri de korku dolu gözlerle yangını izledi.

Ekiplerin yaklaşık 3 saat süren yoğun çalışmalarıyla alevler çevredeki evlere sıçramadan kısmen kontrol altına alındı. Yangın nedeniyle şuana kadar yaklaşık 30 hektar otluk ve makilik alanın yandığı öğrenildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30