17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BkMM KAHVALTILI TANIŞMA TOPLANTISI YAPTI
Tarih: 25/09/2018
Kaynak: Kent Haber
BkMM KAHVALTILI TANIŞMA TOPLANTISI YAPTI
Moderatörlüğünü Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un yaptığı ve aralıksız yedi yıldır aylık düzenli toplantılar yapan Bodrum Küçük Millet Meclisi, Ekim ayında başlayacak toplantılar öncesi bir tanıtım toplantısı yaptı.

Oasis toplantı salonunda gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıda, yeni katılımcılara Küçük Millet Meclislerinin çalışmaları, toplantı formatı ve ilkeleriyle ilgili bilgiler verildi. Samimi bir ortamda yapılan toplantıda önümüzdeki dönem toplantılarında yerel gündem olarak hangi konuların ele alınması gerektiğine ilişkin önerilerini de açıklayan katılımcılar, her şeye rağmen bu toplantıların sürdürülmesini talep ettiler.

Toplantıya ilişkin görüşleri sorulan Bodrum Küçük Millet Meclisi girişimcisi Ayhan Ongun, şunları söyledi.

“Yedi yıldır hiç aksatmadan sürdürdüğümüz Küçük Millet Meclisi toplantılarının yeni dönemi öncesi bir anlamda tanışma ve tanıtıma olarak katılımcılarla bir araya geldik. Geleneksel “Simit-peynir kahvaltısı” şeklinde yaptığımız toplantıda katılımcılar yeni döneme ilişkin görüş ve önerilerini açıkladılar. İlk toplantımız 5 Ekim Cuma günü saat 17.00'de yine Oasis toplantı salonunda yapılacaktır. Bizim toplantılarımız mutlak surette kayıt altına alınıp, ortak payda raporu hazırlanır. Türkiye'nin her yerinden gelen ortak payda raporları merkezde toplanarak Genel bir Ortak Payda Raporu hazırlanır ve her ayın sonunda bir milletvekili tarafından TBMM'de kamuoyuna deklare edilir. Önyargıların giremediği, nefret söylemlerinden uzak, her fikre eşit yakınlıkta, her katılımcının fikirlerini özgürce söyleyebildiği, ötekileştirici, hakaret içeren dil kullanılmayan toplantılarımıza niceliğe bakmadan devam edeceğiz. Söyleyecek sözü olan herkesi de bu çalışmalarımıza katkı vermeye çağırıyoruz.”

Toplantıya katılan Kent Medya Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Oğuz Poyraz da sivil toplum-medya ilişkileri üzerine görüşlerini açıkladı.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30