17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SANAT GÜNEŞİ ŞARKILARLA ANILDI
Tarih: 24/09/2018
Kaynak: Kent Haber
SANAT GÜNEŞİ ŞARKILARLA ANILDI
“Sanat Güneşi” merhum sanatçı Zeki Müren, vefatının 22’inci yılında Bodrum’da düzenlenen konserle anıldı.

TSK Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından gerçekleştirilen ve Yıldırım Bekçi ile Nalan Atınörs'ün solist olarak sahne aldığı konsere oldukça yoğun bir katılım oldu. Konseri Muğla Vali Yardımcısı Fethi Özdemir, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, Ak Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir ile Bodrum İlçe Başkanı Ömer Özmen, Muğla Sıtkı Koçman Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Yaşar Bal ve Türk Eğitim Vakfı Genel Müdürü Yıldız Günay, emekli komutanlar, şehit ve gazi yakınlarının da aralarında olduğu 3 bini aşkın kişi izledi.

Zeki Müren’in tüm malvarlığını bağışladığı TSK Mehmetçik Vakfı ve Türk Eğitim Vakfı tanıtım videolarının izlendiği gecede, Zeki Müren ile ilgili fotoğraf ve görseller de sinevizyondan dev ekrana yansıtıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Eğitim Vakfı Genel Müdürü Yıldız Günay, “Vefatının üzerinden 22 yıl geçti. Biz o günden beri anmalarımızı, burada kalp kalbe, gönül gönüle sizlerle gerçekleştiriyoruz” dedi.

Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Emekli Tümgeneral Yaşar Bal da “17 Mayıs 1982 tarihinde o zamanki komutanlarımızın büyük bir öngörüsü ile kurulan Mehmetçik Vakfı bağışta bulunanlarda yüce bir gönül huzuru, yardım alanlarda ise büyük bir güven duygusu yaratmıştır. Vakıf bu yıl 36’ncı yılını doldurmuştur. Bu 36 yıllık süre içerisinde askerlik görevini yerine getirmekte iken şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden kahramanlarımızın ailelerine, gazi olan kahramanlarımıza ve ailelerine maddi manevi destek sağlamakta, onların en değerli emanetleri olan çocuklarını ise üniversitesi eğitimi bitene kadar okutmaktadır” diye konuştu.

Zeki Müren’in seslendirdiği şarkıları konseri izlemeye gelen izleyicilerle birlikte seslendiren Bekçi ile Nalan Atınörs, yaklaşık 2 saat sahnede kaldı.

Sağlığında Zeki Müren ile tanışma fırsatı bulduğunu ifade eden Yıldırım Bekçi, “Zeki Müren’i tanımak şerefine nail olduk. Birkaç kez görüşme fırsatı bulduk ama onunla oturup 5 dakika sohbet bile, bize çok güzel şeyler çok büyük değerler kazandırdı. Çok sevdik kendisini, bize göre çok çabuk ayrıldı aramızdan. Sanat güneşimizi canı gönülden bir kez daha alkışlıyorum ruhu şad olsun” diye konuştu.

Konser sonunda etkinliklere destek verenlere plaket verildi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2018 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30