17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
BODRUM CEM EVİ’NDE İFTAR
Tarih: 15/09/2018
Kaynak: Kent Haber
BODRUM CEM EVİ’NDE İFTAR
Muharrem Ayı dolayısıyla Cem Vakfı Bodrum Şubesi tarafından iftar yemeği düzenlendi.

Konacık Mahallesi Cem Evi’nde düzenlenen iftar yemeğine Bodrum Belediyesi Başkan vekili Dursun Göktepe, Başkan Yardımcısı Taner Uslu, İYİ Parti Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen ile İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İYİ Parti Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Onur Şahbaz ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Muharrem Ayı nedeni ile Hz. İmam Hüseyin ve 72 Kerbela şehitleri için Bodrum Cemevi'nde bir araya gelindi. 12 gün boyunca Hz. İmam Hüseyin ve 72 Kerbela şehitleri için yas tutup bütün peygamberin kurtuluşuna vesile olan Muharrem Ayında Allah rızasını kazanmak için oruç tutan Alevi vatandaşlar, getirdikleri lokmaları sofralarında pay edilerek oruçlarını açıp, sonrasında Muharrem Erkanına geçerek sohbetler ettiler.

Tüm canlı ve cansız varlıkların bir bütünün parçası olduğunu, yaradılışa göre insanların eşit olarak dünyaya geldiği, sadece düşünce, tercihleri ve takvada bir birinden ayırt edilebileceğini vurgulayan Kureşan Ocağı Torunu olan Alevi Dedesi Ali Ekber Taşdelen; “Tutulan oruçları ve çekilen matemi cenabı Hak Dergahı İzzetinde kabul ve makbul eylesin, yaşamın temelindeki sevgi, saygı ve hoşgörüyü egemen kılıp, daima iyilik ve güzelliklere vesile olup Hüseyin'i yaşama arzusu içerisindeyiz. Yüce yaratanın ilahi mesajı doğrultusunda Hak Muhammed Ali yolunda, Ehlibeyt sevgisi ile Hazreti on iki imamların izini sürerek insana hizmet hakka hizmettir. Bugün burada birlik ve beraberlikte olduğumuz Bodrum Cem Evi'nin yapımında emeği geçenlere gönül dolusu sevgilerimi sunuyorum” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum
Tayadcan Hido Binumut
16/09/2018
barış kardeşlik
tüm evrende tüm varolumların:barış içinde kardeşçe yaşayacağı inancı umuduyla

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30