17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
SOSYAL HİZMET MERKEZİ FAALİYETE GEÇTİ
Tarih: 14/09/2018
Kaynak: Kent Haber
SOSYAL HİZMET MERKEZİ FAALİYETE GEÇTİ
Bodrum'da önemli bir ihtiyaç olan Sosyal Hizmet Merkezi faaliyete geçti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Bodrum Kaymakamlığı Sosyal Hizmet Merkezi, geçtiğimiz günlerde faaliyete geçti. İhtiyacı olan çocuk, yaşlı, kadın, erkek, engelli, yaşlı, şehit yakını ve gaziler ile ailelerine; koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici hizmetler ile rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini bir arada sunan merkez, Kıbrıs Şehitleri Caddesi Lise Kavşağı’nda bulunan Hikmet Eskitürk İş Merkezi C Blok 47/1 adresinde hizmet veriyor.

Bodrum'da ikamet eden vatandaşlar merkezin sunduğu hizmetlerden yararlanabilmek için uzun yıllardan beri Milas Karadeveci Rehabilitasyon Merkezi'ne başvuruda bulunup, kalan işlemleri için de Menteşe Sosyal Hizmet Merkezi'ne gitmek zorunda kalıyorlardı.

Engelli ve yaşlı bireyler ile onların yakınlarının kurum hizmet modellerinden yararlanmak için Sosyal Hizmet Merkezi'ne başvuruda bulunmaları yeterli olacak.

Konu hakkında görüş bildiren Turgutreis Engelliler ve Gençlik Spor Kulübü Derneği kurucu üyesi ve engelli temsilcisi Ali Peltek, “Yıllardır mücadelesini verdiğimiz sosyal hizmet merkezi nihayet açıldı. Engelliler olarak bakanlığın verdiği engelli kartı için bile Milas'ta bulunan ilçe merkezine gitmemiz gerekiyordu. Nüfus ve yüzölçümü itibariyle Bodrum'da da bulunması gereken hizmet merkezinin yokluğu, bakanlığın hamisi olduğu dezavantajlı gruba zorluk yaşatıyordu. Bugün, ilçe hizmet binasını ziyarete gittim. Toplam 11 kişi olduğunu öğrendiğim personelle tanıştım. Gerçekten büyük bir eksikliği gideren oluşum oldukça mutlu etti beni. Güler yüzlü personelle tanışıp, görevlerinde başarılar diledim” dedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30