17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
DOĞAL ÜRÜN GÜNLERİ BAŞLADI
Tarih: 13/09/2018
Kaynak: Kent Haber
DOĞAL ÜRÜN GÜNLERİ BAŞLADI
Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ziraat Odası organizasyonuyla gerçekleşen Bodrum Doğal Ürün Günleri, başladı.

Bodrum Belediye Meydanı’nda açılan stantlarda Anadolu’nun farklı kentlerinden getirilen ürünler stantlarda yerini aldı. Sucuktan pastırmaya, kaya tuzundan sabuna, sebze ve meyveye kadar çeşit çeşit ürün, satışa sunuldu. Etkinlikte yarın (Cuma günü) denize bin adet yavru levrek bırakılacak.

Organizasyon hakkında Kent Haber’e bilgiler veren Bodrum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Melengeç, “Odamız 4,5 yıl önce kuruldu. Bu tip etkinlikleri sürdürmeye devam ediyor. Geçen sene Gümbet’te yaptığımız tarım fuarında bir takım olumsuzluklar yaşadık. Bu üçüncü etkinliğimiz. Yerel ve doğal ürünlerimiz burada. Organizasyonda emeği geçen Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkanı Dr. Osman Gürün’e, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkür ederim. Yarın bin tane yavru levreği denize bırakacağız. Folklor gösterilerimiz olacak. Oda olarak bilinçli tarım yapılması konusunda pek çok çalışmalar yapmaktayız. Büyükşehirle birlikte fidan dağıtımlar yapıyoruz, Akdeniz sineği ile mücadelemiz devam ediyor. Ayrıca bakanlıktan bir tarım danışmanı ile bütün sahayı geziyoruz. İyi tarım uygulaması ile çiftçilere dönümde 30 TL gibi bir katkı sağlıyoruz. Ben bu etkinliğin Bodrum’a hayırlı olmasını diliyorum.”

Adıyaman’dan getirdiği Şah Dibek isimli kahveyi standından satan Ayaz Hınç, “Tamamen doğal bir kahve. İçinde keçiboynuzu, menengeç, kakule, salep, yemen kahvesi ve kakao var. Normal Türk kahvesi gibi yapılıyor. Muhteşem bir kahve. Tamamen doğal. İçine şeker katılmıyor. Sabahleyin içtiğinizde muhteşem bir enerji veriyor. İçindeki kakulenin sayesinde çok sakin bir gün sürmenizi sağlıyor” diye konuştu.

Etkinlik, 16 Eylül Pazar Gününe kadar sürecek.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30