17°
Hava Durumu
Hissedilen : 17.9°
Gorus Mesafesi : 10.0 Km
Basinc : 1021 hPa
Ruzgar : 9.7 Km/S - KB
Nem : 67%
canlı izle
KOBİ BODRUM’UN KONUĞU NESLİHAN NAZLIOĞLU İDİ
Tarih: 13/09/2018
Kaynak: Kent Haber
KOBİ BODRUM’UN KONUĞU NESLİHAN NAZLIOĞLU İDİ
İki dönemdir BESİAD Yönetiminde yer alan sigortacı Neslihan Nazlıoğlu, başta Endüstri 4.0 uygulamasının turizme etkileri olmak üzere Bodrum esnaf ve Kobilerinin tüm sorunları ve çözüm önerilerini Kobi Bodrum programında anlattı.

Gazeteci-Yazar Ayhan Ongun’un hazırlayıp sunduğu, Besiad’ın katkılarıyla Kent TV ekranlarında canlı olarak yayınlanan Kobi Bodrum programına konuk olan Nazlıoğlu ana hatlarıyla şu konulara değindi;

“Besiad, bir dernek olmasına karşın çoğu odadan daha etkili ve örgütlü olarak Bodrum'da faaliyet gösteren Kobilere yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Üyelerimizin sektörel konularda bilgilendirilmesi, İŞ-Kur, Kosgeb, Geka gibi kuruluşlardan teşvik ve destek almaları ve kendi aralarındaki dayanışmalarını güçlendirmek adına bir dizi etkinlik ve toplantılar yapıyor. Bunlardan birini de geçtiğimiz hafta sonu yaptık. Turizm 4.0 adıyla düzenlenen bu zirveye başta Muğla Valisi Esengül Civelek, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Türkonfed, Türsab, Türofed, Gesidef, Boder yöneticileriyle Denizli Ticaret Odası Başkanı ve çok sayıda iş insanı katıldı. Bilindiği üzere artık endüstride 4.0 Devrim yaşanıyor. Tüm dijital olanakların kullanıldığı günümüzde bilim ve teknolojideki bu değişime ayak uyduramayan firmaların ayakta kalması mümkün görünmüyor. Ama öte yandan henüz Web sitesini bile güncellemeyen firmaların olduğunu düşünürsek konunun ne kadar ciddi ve yaşamsal olduğu ortaya çıkar. Turizmci- otelci-yiyecek, içecek işletmecisi ve misafirlerden oluşan turizm bileşenleri arasındaki işleyişin sağlıklı yürüyebilmesi ve müşteri memnuniyeti açısından da küresel ekonominin bize dayattığı teknolojileri kullanma zorunluluğu var. Üyelerimiz ve Bodrum firmalarının bu yeni sisteme entegre olabilmeleri için Besiad olarak elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz” dedi.

Sosyal sorumluluk projelerine de çok önem verdiklerini belirten Besiad Başkan Yardımcısı Neslihan Nazlıoğu, yakın zamanda Turkonfed ile birlikte Lösemili çocukların ailelerine yönelik bir eğitim ve rehabilitasyon çalışması başlatacaklarını, ayrıca daha önce başlatılan kariyer planlama ve Bodrum cw projelerini de sürdüreceklerini söyledi.

Programın sonunda iş insanlarına yönelik bir mesaj ileten Nazlıoğlu, tüm firmaların örgütlü mücadeleyi Besiad çatısı altında sürdürmelerini ve bu çalışmalara büyük katkı vereceğine inandıkları Kobi Bodrum programına da destek olmalarını istedi.
Yorumlar
Ad Soyad
E-Posta
Ba?l?k
Yorum

Ayhan Ongun
Serdar Karcılıoğlu
Yalçın Dümer
Taner Uysal
Can Pulak
Berna Aysu
Ayşenur Tanrıverdi
www.kenttv.net © 2000 - 2019 | KAYIN YAYINCILIK RADYO TV . A.ޞ. | Cumhuriyet Mah. Kibris Şehitleri Cad. OASİS AVM 3. Kisim No:314 BODRUM - MUĞLA | Tel: 0252 317 30 30